Barselona - İSPANYA

Barselona gezilecek yerler konusunda her yaştan ve tarzdan gezgine hitap edebilecek bir şehir. Avrupa’nın en turistik şehirlerinden olan Barselona sahip olduğu tüm doğal güzellikleri, birbirinden zengin koleksiyona sahip müzeleri ve dünyaca ünlü Mimar Gaudieserleri ile gezginlere kendini kolaylıkla hayran bırakıyor.

Barselona Gezilecek Yerler

Sagrada Familia Bazilikası
Sagrada Familia Bazilikası, Barselona’nın en ünlü ve önemli simge yapısıdır. Şehre birçok ölümsüz eseri ile hayat veren ünlü Katalan Mimar Antoni Gaudi’nin en büyük eseri olan bazilika Barselona’ya gittiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden. Eğer bazilikanın içini de gezmeyi düşünüyorsanız uzun kuyrukları gezi planınızda hesaba katmalısınız.

Park Güell
Barselona’nın bir diğer ünlü gezi noktası olan Park Güell, çizgi filmlerden fırlamış gibi duran yapıları ile ünlü bir park. Barselona görselleri içinde sıkça göreceğiniz park ilk planda toplu konut olarak düşünülse de zamanla halka açık bir parka çevrilmiş durumda. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlenebileceğiniz bu park emin olun benzerlerinden çok farklı.