Avustralya Vize Başvurusu, BURSA

Avustralya vizesi, Türkiye’den Avustralya’ya seyahat edecek olan bireylerin başvurması ve alması gereken bir vizedir. Bursa vize başvuru merkezi olarak Avustralya vizesi ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Öncelikle Avustralya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almadan Avustralya’ya gidebilmesi mümkün değildir. Bursa Vize merkezi olarak bu doğrultuda turistik, ticaret, yatırım, eğitim, transit geçiş ve seyahat gibi nedenlerden dolayı Avustralya’ya gitmek isteyen kişilerin seyahat tarihlerinden en az 1 ay önce Avustralya vizesine başvurmuş olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Avustralya’ya gidecek olan kişilerin vize başvurusu yapabilmeleri için her şehirde konsolosluk bulunmamaktadır. İşlemleriniz Ankara’dan ya da İstanbul’dan yapılacaktır. Biz sizlere vize alımınızda her türlü hizmet ve desteği sağlamaktayız. Hızlı vize başvurusunda bulunmak için Vize uzmanımızla iletişime geçmek için 0224 234 00 90 olan numaramızı arayabilir ya da info@edmina.com.tr adresimize mail gönderebilirsiniz.

Peki, Avustralya vize türleri nelerdir?

 

Avustralya Vize Başvuru Çeşitleri

Bursa vize merkezi olarak hizmet verdiğimiz firmamız aracılığı aşağıdaki Avusturya vizesi türlerine sahip olabilirsiniz.

 • Avustralya turist vizesi
 • Avustralya iş ziyareti vizesi
 • Avustralya aile ziyareti vizesi
 • Avustralya evlilik vizesi
 • Avustralya tedavi amaçlı vize
 • Avustralya tatil vizesi
 • Avustralya çalışma vizesi
 • Avustralya transit geçiş vizesi
 • Avustralya öğrenci vizesi
 • Avustralya e-ziyaretçi vizesi
 • Avustralya geçici çalışma vizesi (kısa süreli)
 • Avustralya gemici vizesi
 • Avustralya mürettebat vizesi

 

Avusturalya Vize Başvuru İşlemleri

Bursa Avusturalya vizesi almak isteyen kişilerin vize işlemleri Ankara Avusturalya Çin Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş A sınıfı turizm seyahat acenteleri ve yetkili kurumlarca yapılır. Vize Başvurusu için sunulacak belgelerin İngilizce tercümesi yapılması gerekmektedir. Avusturalya Büyükelçiliği ek olarak evrak talep edebilmektedir.

 

Avusturalya Vizesi Online Başvuru Formu

Avusturalya online vize başvurusu yapabilmek için IMMI hesabı açılması gereklidir. Başvuru için Avusturalya Vize başvurusu formu 1419’un doldurulması gerekmektedir. Avusturalya Büyükelçiliği’nin kendi web sitesinden online başvuru formu tamamlanır.

 

Avusturalya Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.

 

Bursa Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Avustralya vize başvurusu yalnızca Ankara ve İstanbul’da bulunan konsoloslukta gerçekleştirilmektedir. Biz bu doğrultuda Türkiye’nin her şehrinden sizlere aracılık ve danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz. Ve vizenizi almanızda sizlere destek verebiliriz. Ankara’da ve İstanbul’da ki acentalarımız bize ulaştığınız takdirde randevunuzu oluşturduğumuzda randevu günün de sizleri karşılayıp destek vereceklerdir.

 

Avusturalya Vize Başvuru Merkezi, Bursa

Avustralya vizesine başvuru yapan kişilerin aklına ilk olarak Avustralya vizesi kaç günde sonuçlanır sorusu gelmektedir. Bu soruya 20 iş günü şeklinde cevap verebilmek mümkündür. Firmamız aracılığı ile Avustralya vizesine başvuru yapmanız durumunda vize sonucunuz en geç 20 gün içerisinde sonuçlanır. Vize başvuru sonucunuz başvuru esnasında belirttiğiniz mail adresinize online olarak gönderilecektir. Pasaportunuza vize basılmamaktadır. Vizeniz direk mail adresinize gönderilecektir. Çıktısıyla birlikte ve pasaportunuzla ülkeye giriş yapmalısınız.

 

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya Vizesi için ödenmesi gereken Avustralya vize başvuru ücreti; Avustralya Konsolosluğu’nun evrakları teslim almasına tekabül gişeden ve online olarak kredi kartıyla tahsil edilmektedir.

 

Avustralya Vizesi Başvuru Formu ve Gerekli Evraklar,

Avustralya vizesine başvuru yaparken bilmeniz gereken en önemli nokta başvuru sırasında belgelerinizin mutlaka eksiksiz olması gerektiğidir. Belgelerinizin eksik olması durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Ve parmak izi uygulamasına geçtiği için her başvurunuzda randevu alındığı gün parmak izi için İstanbul ya da Ankara’ya gitmeniz gerekmektedir.

Avustralya vizesi ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise seyahat tarihinizdir. Seyahat tarihinizden az 1 ay önce Avustralya vizesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Olası aksiliklerin meydana gelmesi durumunda seyahatiniz iptal olmak zorunda kalabilir.

Eğer siz de Bursa vize merkezi olarak hizmet verdiğimiz Edmina Vize aracılığı ile Avustralya vizesine başvuru yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi alabilmeniz için hazırlamanız gereken evrak bilgisi için bizleri arayıp bilgi almanız ve ofisimizde bizleri ziyaret etmeniz gerekmektedir.