İngiltere Vize Başvurusu, BURSA

İngiltere vize başvurusu, Bursa vize başvuru merkezimiz tarafından kişilere sunulan ve İngiltere’ye seyahat etmek istediğiniz ilk almanız gereken evrak arasında yer almaktadır. İngiltere, Birleşik Krallık ülkelerinden bir tanesidir. Britanya adası üzerinde konumlanan İngiltere’nin doğusunda Kuzey Denizi, güneyinde ise İngiliz Kanalı bulunmaktadır. İngiltere coğrafi olarak düz bir topografyaya sahiptir. Güneş ovaların içerisindeki ufak tepeler İngiltere’nin hoş bir doğal güzelliğe sahip olmasını sağlamaktadır. Dünya’nın en güçlü ülkelerinden biri olan İngiltere’nin tarihi ve doğal güzelliklere sahip olması ülkeye dünyanın pek çok yerinden yüzbinlerce turistin gelmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla ülkeye gelen kişilerin İngiltere vizesine sahip olması gerekmektedir. İngiltere, Schengen vizesi dışında kendine özel bir vize talep etmektedir. Bu nedenle Avrupa Birliği ülkesi vatandaşları dahi İngiltere’ye giderken ekstra vize almalıdır. Peki, Türkiye’den İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler İngiltere vize başvurusunu nasıl yapabilir? İngiltere vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa İngiltere vize merkezi olan acentemiz ile iletişime geçerek kolayca İngiltere vize başvurusu ile ilgili detaylı tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu personelimize sorabilir ve bilgi alabilirsiniz. Bursa’nın vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan İngiltere vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Çeşitleri

 • İngiltere Öğrenci vize başvurusu
 • İngiltere Ticari vize başvurusu
 • İngiltere Turistik vize başvurusu
 • İngiltere Ziyaret vize başvurusu
 • İngiltere Çalışma vizesi başvurusu
 • İngiltere vizesi Tıbbi amaçlı başvurusu
 • İngiltere eş/evlilik vizesi başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.

İngiltere Vizesi İçin Firmamızdan Randevu Alın

İngiltere’ye gitmek istediniz ve vize almanız gerekiyor. Öncelikle Bursa vize hizmeti veren firmamızdan İngiltere vizesi için randevu almanız gerekmektedir. Bursa vize merkezimizden İngiltere vizesi için randevu aldıktan randevu gününü beklemeli ve randevu gününde başvuru merkezine bizzat gitmeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden en az 3 ay öncesine kadar randevu alabildiğinizi unutmamalısınız. İngiltere vize ücretleri 6 ay, 1 yıllık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak farklı fiyatlardadır. Bursa İngiltere vize başvuru ücretleriyle ilgili ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu için Gerekli Evrakları Toplayın, 2019

İngiltere vizesi nasıl alınır konusu ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere başkonsolosluğu, İngiltere büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş A sınıfı seyahat acenteleri tarafından alınır. İngiltere vize başvurusu gerçekleştirilen kişiler başvuru esnasında biyometrik bilgilerini, parmak izi ve yüz fotoğrafını ibraz eder.

İngiltere Vize Başvurusu Sırasında

 • Başvuru formu çıktısı
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Randevu bildirimi çıktısı
 • Ödeme makbuzu ve destekleyici belgeleri yanınızda bulunmanız gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücreti ve Randevu işlemleri

İngiltere vizesi için firmamızdan randevu aldıktan sonra randevu saatinde bizzat firmamızda bulunmanız gerekmektedir. İngiltere vize ücreti ve hizmet ücreti gibi ücretleri ödedikten sonra tüm gerekli dokümanları ve evrakları tamamlayıp ilgili birimimize ileterek randevunuz tamamlanır ve saat belirlenir. İngiltere Konsolosluğu ya da yetkilendirmiş olduğu resmi başvuru merkezinden randevu saatinizde biyometrik verilerinizi vererek başvurunuzu tamamlarsınız. Bundan sonra ise 15 iş günü içinde vize başvuru sonucunuzu beklemelisiniz. Vize sonucunuzun ve pasaportunuz başvuru sırasında belirtmiş olduğunuz adresinize kargo aracılığı ile size teslim edilecektir. Teslimat esnasında da bizzat bulunmanız gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Sırasında Destekleyici Belgeler Nelerdir?

İngiltere vizesini alabilmek için gerekli en önemli nokta destekleyici belgelerdir. Bu belgeler ile İngiltere’ye gitme nedeninizi ispatlayabilmeniz gerekmektedir. Özellikle İngiltere’ye yerleşme gibi bir ihtimalinizin olmadığını ve Türkiye’ye döneceğinizi garanti etmeniz gerekmektedir. Eğer İngiltere Konsolosluğu’ndaki vize görevlileri İngiltere’de kalabilme ihtimaliniz olduğunu düşünürse İngiltere vizesi alabilmeniz pek mümkün değildir. Bunun dışında İngiltere’de nerede kalacağınızı da vize görevlilerine bildirmeniz gerekmektedir. Ancak burada en önemli nokta kalacağınız otelin ücreti ve maaşınızın/mevduat hesaplarınızın birbirini destekler nitelikte olup olmadığıdır. Eğer maaşınızın çok üstünde bir otel rezervasyonu yaptırdıysanız vize görevlileri bir terslik olduğunu düşünüp vize başvurunuzu reddedebilir. Yukarıda belirttiğimiz detaylara ve aşamalara dikkat ederek kolaylıkla İngiltere vizesine sahip olabilirsiniz.

Bursa vize merkezi firması olarak İngiltere vize başvurusuyla ile ilgili sizlere detaylı bilgiler verdik. Eğer siz de İngiltere vizesi almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçerek vize sahibi olabilir ve İngiltere seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.