Bulgaristan Vize Başvurusu, Bursa

Bulgaristan vize başvurusu, Türkiye’den Bulgaristan’a gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vizedir. Bulgaristan’ın Türkiye’ye komşu olması Bulgaristan’a giderken vizeye ihtiyaç olmayacağını akla getirmektedir. Ancak Bulgaristan’a vize olmadan ulaşabilmek mümkün değildir. Bursa vize merkezi olarak Bursa Bulgaristan vizesi ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Bulgaristan Vize Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti’nden Bulgaristan’a gitmek isteyen kişiler öncelikle Bulgaristan vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Bursa Bulgaristan vize başvuru işlemlerinizi nasıl yapacağınızı anlatmadan önce Bulgaristan vize türlerini açıklamak çok daha faydalı olacaktır.

Bulgaristan Vize Çeşitleri Nelerdir?

 • Bulgaristan Turistik vizesi
 • Bulgaristan Ticari vizesi
 • Bulgaristan Transit vizesi
 • Bulgaristan Özel ziyaret vizesi
 • Bulgaristan Vatandaşlık işleri

Peki, Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Bursa’dan Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bursa ve çevre ilçelerde ikamet edip Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler için Bursa vize merkezi olarak en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunmaktayız. Eğer siz de yukarıdaki Bulgaristan vize türlerinden birine sahip olmak istiyorsanız öncelikle firmamızı aramanız gerekmektedir. Başvuru öncesinde ofisimizi ziyaret edip hangi evrakları toparlamanız gerekiyorsa bunların bilgisini sizinle paylaşacağız. Daha sonra evraklarınızı hazırlayıp bize ulaştırmanız gerekiyor ki biz de sizin adınıza konsolosluktan randevu talep edelim. Bursa Edmina Vize olarak Gemlik, Gürsu, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ilçelerinden gelen Bulgaristan vize işlemlerini kabul etmekteyiz.

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri 30 gün süre ile vizeden muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 30 gün süre ile vizeden muaftır.

 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

 

Bulgaristan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi için gerekli temel evrakları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. Ama vize başvuru durumunuza göre evraklar değişkenlik göstermektedir.

 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel bir fotoğraf.
 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport.
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi.
 • Hesap hareketlerini gösteren banka hesap hareketleri bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Ve en az Banka hesabınızda 6 bin TL olması gerekmektedir.
 • Seyahat sigortası (tarafımızdan yapılmaktadır)

Bulgaristan Vizesi ile Avrupa’ya Gidilir Mi?

Normal şartlarda Avrupa Birliği üyesi ülkelerinden birinden vize alarak diğer Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edebilmelerine izin vardır. Ancak Bulgaristan, Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen Schengen bölgesi olarak kabul edilmedi. Bu doğrultuda Bulgaristan vizesi ile Schengen Bölgelerine geçiş yapılamaz. Bulgaristan vizesi ile yalnızca Hırvatistan, Romanya ve Karadağ ülkelerine seyahat edilebilmektedir. Ancak bunun içinde Bulgaristan vizenizin çok girişli olması gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan vize başvuru formu dikkatlice eksiksiz doldurulmalıdır. Bulgaristan‘a planlanan gidiş geliş tarihleri ve seyahat amacınızla birlikte, Bulgaristan’a gidecek olan kişilerin seyahat tarihinden en erken 3 ay, en az ise 15 gün önce Bulgaristan vize başvurusu yapması gerekmektedir. Bulgaristan Vizeniz onaylanmadan bilet ya da tur için para ödememeniz çok daha iyi olacaktır. Yalnızca rezervasyon yapmalısınız.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vizesi talep ederken başvuru sırasında şahsen bulunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan başvuru yapabilmeniz mümkün değildir. Vize Başvuru sonucunun da şahsen elden teslim alınması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusu sonucunun kargo aracılığı ile şahsen teslim edildiğini ifade edebilmek mümkündür.

Bulgaristan vizesi ile Schengen bölgesine seyahat edilemese de Schengen vizesi ile Bulgaristan’a seyahat edebilmek mümkündür. Schengen vizesi ile Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatlerine Schengen vizesini aldıkları ülkeden başlamaları ve seyahatlerini orada sonlandırmaları gerekmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz noktalara uyarak Bulgaristan vizesine sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vize ücretleri türlerine göre farklılık gösterebilmektedir.Eğer siz de Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan kısa süre zarfında Bulgaristan vizesi sahibi olmak istiyorsanız uzman ekibimizle iletişime geçebilir ve Bulgaristan vizesine  hızlıca sahip olabilirsiniz.