Çin Vize Başvurusu, BURSA

Çin vize başvurusu, Çin’e seyahat etmek isteyen kişilerin başvurup almak zorunda olduğu vizedir. Çin oldukça gelişmiş bir Uzakdoğu ülkesidir. Dolayısıyla Çin’in coğrafi konumu ve tarihi mirasları ile yıl içerisinde pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu doğrultuda Çin’i ziyaret edecek tüm turistlerin Çin vize başvurusu işlemlerini yapması ve Çin vizesine sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde Türkiye’den Çin’e gidebilmek mümkün değildir. Bursa vize merkezi olarak, Türkiye’den Çin’e seyahat etmek ve Çin’in eşsiz güzelliklerini görmek isteyen kişiler Çin vize başvurusunu nasıl yapabilirler?

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin vize işlemleri Günümüzde Çin’e gidebilmek için alınan vizelerin 13 farklı türü bulunmaktadır. Bu vize türleri Çin’e gidilme amacına göre turistik, iş, çalışma gibi değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen Çin vize çeşidi ise turistik vizedir. Çin Halk Cumhuriyeti’ne turistik amaçlı gidecek olan kişilerin başvurduğu vize türü olan Çin turistik vizesi çift taraflı ya da tek taraflı verilebilir. Çin turistik vizesinin süresi ise başvurunuza göre ve seyahat sürenize göre ayarlanabilmektedir. Çin vizesi başvuru adımlarından önce Çin vizesi için gerekli evrakları aşağıdaki gibi sıralamak gerekmektedir.

Çin Vize Başvuru Ücretleri Çeşitleri, 2019

 • Çin Tek girişlik vize başvurusu ücretleri
 • Çin Çift girişlik vize başvurusu ücretleri
 • Çin Çok girişli 6 aylık vize başvurusu ücretleri
 • Çin Çok girişli 12 aylık vize başvurusu ücretleri
 • Çin Express Vip vize başvuru ücretleri

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri maksimum 30 gün süreyle muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri maksimum 30 gün süreyle muaftır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.

Bursa Çin Vize Başvuru Merkezi

Çin vizesi almak isteyen kişilerin Bursa vize işlemleri Ankara Çin Büyükelçiliği ve İstanbul Çin Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş A sınıfı turizm seyahat acenteleri ve yetkili kurumlarca yapılır. Ayrıca Hong Kong ve Makau’ya seyahat edecek Türk pasaportuna sahip olan vatandaşlarımızın Çin Halk Cumhuriyeti vizesine ihtiyaçları yoktur.

Çin Vize Başvuru Formu ve Gerekli Evraklar 2019

 • Pasaport: Çin vizesi alabilmek için ilk sahip olmanız gereken evrak pasaporttur. Pasaportun vize başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay süre ile geçerli olması gerekmektedir. Bunun dışında iki adet boş sayfanın ve yeni tip çipli pasaporta sahip olunması gerekmektedir. Eski tip lacivert pasaportlara Çin vizesi verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz ve koyu renk kıyafet ile çektirilen vesikalık fotoğraf.
 • Vize başvuru formu (tarafımızdan doldurulmaktadır)
 • Sabıka kaydı
 • Çalışanlar için maaş bordrosu
 • Çalıştığınız firmanın antetli kağıdına dilekçe (ıslak kaşe ve imzalı)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Davetiye Mektubu (Çin de ki firmanın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı ve belediyeden çıkarılan davetiye mektubu barkodlu olarak)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Eğer barkodlu davetiyeniz var ise daha az evrak toplamanız yeterlidir. Yok ise firmanın davetiyesi olduğu taktirde yukarıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

Çin Vizesi Nereden Alınır?

Vize danışmanlık hizmetleri ciddi bir konudur. Yukarıdaki belirtmiş olduğumuz belgelerin hazırlanması durumunda Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Evraklarınızın kontrolü sağlanıp İstanbul Çin Başkonsolosluğu ve Ankara Çin Büyükelçiliği’nden sizin için randevu oluşturduğumuz tarih ve saatte parmak izi için gitmeniz gerekmektedir.  Belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırladığınızdan emin olmalısınız. Başvurunuz Çin Başkonsolosluk ve Çin Büyükelçiliği tarafından incelendikten sonra 7 iş günü sonrası vizeniz sonuçlanır. Edmina vize tarafımızdan pasaportunuz size teslim edilir. Ayrıca bazı durumlarda konsolosluk ek evrak talep edebilir böyle bir durum olduğunda tarafımızdan size bilgi verilecektir. Bunların dışında Çin vizesi ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktalar vardır.

Çin Vizesi Davetiyesi, Başvuru Formu işlemleri

Bursa Çin vize işlemlerinde turistik başvurular maalesef 5 kişi olacak şekilde ancak işlem yapılmaktadır. 15 Şubat 2016 tarihinde yayımladığı yeni bir düzenleme bireysel turistik başvurular kabul görmemektedir. Çin Halk Cumhuriyeti Ticari vizeler de ise kişinin Çin de ki firmadan resmi davetiye çıkartması gerekmektedir. Vize danışmanlık işlemlerine ilaveten Resmi davetiyeleri olmayanlara davetiye belirli ücret karşılığında temin edilmekteyiz.

Çin Vize Başvurusu İstanbul

Vize başvurularınızda il bazlı yetki sınırlandırması vardır. İstanbul Çin Konsolosluğu’na Çin vize başvuru işlemleri için, Bursa, İzmit, Kocaeli, Yalova, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Edirne, Manisa, Sakarya’da ikameti bulunan kişiler müracaat edebilirler.

Çin Vize Başvurusu Ankara

Vize başvurularınızda il bazlı yetki sınırlandırması vardır. Ankara Çin Konsolosluğu’na Çin vize başvuru işlemleri için şu illeri kapsamaktadır, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Hatay, Isparta, Karabük, Kars, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şırnak, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak gibi illerden başvuru kabul edilmektedir.

Çin Vize Başvurusu Bursa

Bursa Çin vize başvuru merkezi olan Edmina Vize, amacımızın sizleri doğru yönlendirip en uygun şartlarda ve fiyatlarda vize hizmetini sağlamaktır. Eğer siz de Bursa, İstanbul, Ankara gibi iller ve çevre illerde ikamet ediyorsanız, Bursa Çin vize başvuru merkezi danışmanlığı yapan yetkilendirilmiş olan acentemiz sizlere doğru hamle ve yönlendirme ve uzman ekibimizle profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız.