Rusya Vize Başvurusu, BURSA

Rusya vize başvuru işlemleri, Türkiye’den Rusya’ya gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vizeler arasında yer almaktadır. Rusya dünyanın en geniş ülkesidir ve dünyadaki yaşam alanının yaklaşık olarak sekizde birini kapsamaktadır. Dolayısıyla dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alan Rusya’ya her yıl hem ülkemizden hem de dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok turist gitmektedir. Rusya’da 23 adet UNESCO Dünya Mirası, 40 UNESCO biyosfer rezervi, 101 doğa rezervi, 41 milli park bulunuyor. Bu da Rusya’nın pek çok turiste ev sahipliği yapmasını sağlamaktadır. Eğer siz de Rusya’ya gitmek istiyorsanız mutlaka Rusya vize başvurusu yapmalısınız. Peki, Rusya vize başvurusu nasıl yapılır? Rusya vize başvurusu sırasında gereken evraklar nelerdir? Rusya vizesi sırasında nelere dikkat etmek gerekir? Gelin beraber inceleyelim.

Rusya Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Rusya vize başvurusu formu Rusya vizesi dünya üzerinde en kolay alınan vize türleri arasında yer almaktadır. Genellikle mülakat ihtiyacı duyulmadan alınan Rusya vizesinde başvuru süresi konsolosluğa göre değişkenlik gösterebilmektedir. 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türk pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabii tutulmuştur. Rusya’ya seyahat planlayan kişiler, Rusya vize başvurularını İstanbul Rusya Konsolosluğu, Ankara Rusya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş A sınıfı turizm seyahat acenteleriyle Rusya vize başvurularını tamamlayabilirler. Bazı konsolosluklar bazı kişiler için mülakat talep edebilmektedir. Bursa Rusya vize başvuru işlemleri acentası olarak Bunun için net bir şey söyleyebilmek mümkün değildir. Rusya Federasyonu vizelerinde bu doğrultuda herhangi bir sıkıntı yaşamamak için Bursa vize merkezi olarak anılan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle Rusya vize başvurusu işlemlerinizi çok daha hızlı ve problemsiz halledebilirsiniz.

Rusya Vize Başvuru Ücreti,

Rusya vize ücreti, turistik ve ticari olarak fiyat farklılığı göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında ilişkilere istinaden zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Rusya turistik vize ve Ticari vize kategorisinde seyahat edebilirsiniz. Rusya Turistik vize ücreti 3 kategoride olup ile tek girişli 30 gün seyahat süresini kapsayan ve çift girişli 30 gün geçmemek koşuluyla olarak ayrıca çok girişli olarak üçüncü bir kategoride bulunmaktadır. Birden fazla giriş ve seyahat süresi konusundaki Rusya vize başvurularınız için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

Rusya Vize Başvuru Çeşitleri

 • Rusya Öğrenci vize başvurusu
 • Rusya Ticari vize başvurusu
 • Rusya Turistik vize başvurusu
 • Rusya Çalışma vize başvurusu

Rusya Vize başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Rusya Vize Başvuru Evrakları

Rusya vize başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vize evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olmasıdır. Rusya vize başvuru sırasında gerekli evrakları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 • Pasaport(en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ön bilgi formu(tarafımızdan doldurulmaktadır)
 • Beyaz zemin üzerinde çekilen 2 adet 3.5cmx4,5cm ölçülerinde biometrik resim

Evraklarınızı topladıktan Bursa vize başvuru merkezi olarak hizmet veren firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu seyahatinizden en az 20 gün öncesi başvurmanız gerekmektedir ki Normal süreli olarak yani az ödeme yaparak vizenizi alabilelim. Normal süreli vizeniz 5 ile 7 gün arasında sonuçlanmaktadır.  Ama kargoda aksama ya da konsolosluğun çalışmama gibi bir durumu olursa işleminiz uzayabilmektedir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz en az 20 gün önceden bizlere ulaşmanızdır. Rusya vizesinin 3 iş gününde sonuçlanan VİP vize türü de bulunmaktadır.  İşleminiz sonuçlandıktan sonra ofisimizden tarafınıza pasaportunuz teslim edilecektir.

Rusya Vize Başvuru Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bursa Rusya başvuru merkezi olarak, vizesi her ne kadar kolay alınabilen bir vize olsa da Rusya’ya seyahat ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki Rusya seyahatiniz sırasında nerede kalacağınızı ayarlamış olmanızdır. Örneğin otelde konaklayacaksanız otel rezervasyonunuzun yapılmış olması gerekmektedir. Otelde kalmanız durumunda otelinizin rezervasyonunuzu onayladığına daire voucher belgesine ihtiyaç duyacaksınız. Bu belgenin resmi ve damgalı olması başvuru sürecinin uzamasına neden olsa da voucher belgesi olmadan Rusya’ya giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Eğer Rusya’da bir akrabanız varsa ve onun yanında konaklayacaksanız davetiye mektubu yeterli olacaktır. Bursa’da müşterilerine hizmet veren Edmina Vize firması olarak sizlere en kaliteli profesyonel Bursa vize hizmeti sunmaktayız. Eğer siz de Bursa Rusya vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi almak ve Rusya vize başvurusu yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.