Bangladeş Vize Başvurusu, Bursa

Bangladeş vize başvurusu ülkemizden Bangladeş’e gitmek isteyen kişilerin mutlaka yapması gereken başvurular arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda ülkemizden Bangladeş’e gitmek isteyen pek çok insan bulunmaktadır. Ancak söz konusu kişiler öncelikle vize başvurusu yapmalıdır.  Bangladeş bir Güney Asya ülkesidir. Uzun yıllar boyunca İngiltere sömürüsü altında yaşayan ülke, Budist ve Hindu geleneklerinin yanı sıra İslami gelenekleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu doğrultuda pek çok kültürün izlerine rastlandığı Bangladeş, yıl içerisinde çeşitli ülkelerden gelen turistleri ağırlamaktadır. 7 bölgeye ayrılmış olan Bangladeş’in başkenti ise Dakka’dır. Bangladeş’e giden kişilerin pek çoğu öncelikle Dakka’yı ve Dakka’daki güzellikleri ziyaret etmektedir. 

Bu doğrultuda Bangladeş vizesi nasıl alınır? Bangladeş vizesi sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? gibi sorulara cevap verilmesi gerekmektedir. 

Bangladeş Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa’dan Bangladeş vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız Bursa vize merkezi olarak hizmet veren Edmina Vize her zaman yanınızda! Eğer siz de ülkemizden Bangladeş’e gitmek isteyen kişiler arasındaysanız öncelikle Bursa Vize Merkezi olan firmamızdan randevu almalısınız. Bangladeş vize başvurusu için firmamızdan randevu aldıktan sonra aşağıda bahsedilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalı ve Bangladeş vize başvurusu yaparken mutlaka yanınızda getirmelisiniz. Bunun yanış sıra Bangladeş vize başvurusu ile ilgili aklınıza takılan çeşitli soruları firmamız ile iletişime geçerek cevaplandırabilirsiniz. Peki, Bursa vize merkezinden yapılan başvurularda kişilerden hangi belgeler istenmektedir? 

Bursa’dan Bangladeş Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bangladeş vize başvuruları uzun süreç alan vize başvurularındandır. İstanbul Bangladeş Büyükelçiliği ve Ankara Bangladeş Başkonsolosluğu üzerinden yetkilendirilmiş kurumsal acenteler kanalıyla yapılmaktadır. Bursa vize merkezi olan Edmina vize ile Bursa ve ilçeleri dışında, İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Kocaeli il ve ilçelerinde yaşayan Türk Vatandaşlarının ayrıca çalışma ve oturum belgesi olan yabancı uyruklu vatandaşların Bangladeş Vize işlemlerini firmamıza sağlanan yetkilendirme ile hızlıca yapmaktadır.

 Bangladeş Vizesi İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri maksimum 180 gün içinde 90 gün muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri maksimum 180 gün içinde 90 gün muaftır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır

Bangladeş vizesi için dikkat edilmesi gerekenler konusunda açıkçası vize almış olmanız ülkeye gireceğinizi garanti altına almaz. Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi sınır gümrük polisi karar vermektedir. Pasaportunuz ve evraklarında yırtık ve eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca ülkeye girişinizde aşı kâğıdı taşımanız zorunlu değildir. Dünya Sağlık Örgütü, Hepatit A ve B, tifo, difteri, boğmaca, çocuk felci, kuduz, tetanos, kolera ve menenjit gibi aşıların olunmasını gerektiğini belirtmiştir.

Bangladeş Vize Çeşitleri Nelerdir?

 

 • Tek (1) Girişli Bangladeş Vizesi
 • 1 Yıllık Çok Girişli Bangladeş Vizesi
 • Tek (1) Girişli Transit Bangladeş Vizesi
 • Çok Girişli Transit Vize

 

Bangladeş Vize Başvurusu İstanbul

Bangladeş vize başvuru işlemleriniz için İstanbul Bangladeş konsolosluğu yetkilidir. İstanbul ve çevre illerden olan; Bursa, Bolu, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, Yalova, Kocaeli, İzmit, Düzce, Sakarya ili ve tüm ilçelerden Bangladeş vize merkezimize başvuru yapmak isterseniz ofisimizde uzmanımızla konuşmanıza tekabül evraklarınızı tamamlayıp ofisimize getirebilirsiniz ya da ofis adresimize kargo olarak gönderebilirsiniz. Bangladeş vize için gerekli evraklarınız eksikse tarafınıza bilgi verilip bilgilendirilirsiniz. Vize işlemlerinizin başlayabilmesi için tüm evraklarınız tamamlanması gerekmektedir. Sizin adınıza vize başvurunuz tamamlanır ve işlemler başlamış olur.

Bangladeş Vize Başvurusu Ankara

Bangladeş Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılacak başvurular için şehirler listesi; Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Hatay, Isparta, Karabük, Kars, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şırnak, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak il ve tüm ilçelerinde oturan Türk vatandaşlarımız Bangladeş vize başvuruları için ofisimizle irtibata geçebilirler. Uzmanımızla irtibata geçip evraklarınızı kolay ve hızlıca öğrenebilirsiniz.

Bangladeş Vize Başvuru Formu

Bangladeş vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgiyle doldurulması çok önemlidir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması bu başvuru formunu dolduracağınız veriler ve doğru olması zaruridir. Bangladeş Başvuru formunuzda beyan etmiş olduğunuz bilgilerin belgeleri tarafınızdan istenecektir. Vermiş olduğunuz bilgilerin yanlış ve eksik olması halinde Bangladeş vize başvuru sürecinizi etkiyecektir.

 

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2019

  • Pasaport: Bangladeş vizesi başvurusu yaparken pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu pasaportun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay geçerliliği olması ve son iki sayfasının da boş olması gerekmektedir. 
  • Bangladeş vize başvurusu sırasında gerekli bir diğer belge ise vize başvuru formudur. Vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.
  • Daha önce kullandığınız eski pasaportlar varsa bunların hem asıllarını hem de fotokopilerini vize başvurusu sırasında yanınızda bulundurmalısınız. 
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Banka hesap hareketleri. Bangladeş vize başvurusu sırasında banka hesaplarınızın hareketlerini de evraklarınızın arasında eklemelisiniz. Bunun yanı sıra banka hesaplarınızın son 3 ay içerisinde minimum 5 bin TL kadar bakiyenin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Bu durum vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça etkilidir.  
  • 2 adet 35*45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf. Fotoğrafın beyaz zemin üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
  • Konaklama ve ulaşım bilgileri. Otelde kalacağınız otel rezervasyon bilgileriniz. 

 

 • Bangladeş davetiye mektubu. Eğer bir tanıdığınızın evinde kalacaksanız davetiye mektubu yeterlidir. Bu durumda otel rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur.

 

Bangladeş Vize Başvurusu Ücreti 

Bangladeş vize başvuru yapmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorular arasında Bangladeş vize fiyatları yer almaktadır. Bursa Bangladeş vize fiyatlarının vize türüne göre değişkenlik gösterdiğini ifade edebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra Bangladeş vize fiyatları her yıl değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultusunda firmamız ile iletişime geçerek Bangladeş vize fiyatlarının en güncel hali hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Bangladeş vize başvurusunun sonuç süresi konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Bangladeş vize başvurusunun genellikle 7 ile 20 iş gün içerisinde sonuçlandığını ifade edebilmekte mümkündür.

Eğer siz de Bangladeş vize başvuru yapmak isteyen kişiler arasında yer alıyorsanız Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız Edmina Vize ile iletişime geçebilir ve en hızlı şekilde Bangladeş vizesine sahip olabilirsiniz.