Burkina Faso Vize Başvurusu, BURSA

Burkina Faso vize başvurusu, Bursa vize başvuru merkezimiz tarafından kişilere sunulan ve Burkina Faso’ya seyahat etmek istediğiniz de ilk almanız gereken önemli evraktır. Burkina Faso, Afrika kıtasının Batı bölgesinde yer alan, deniz kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Burkina Faso’nun sınır komşuları ise Nijer, Mali, Togo, Benin, Gana ve Fildişi Sahilleri şeklindedir. Afrika ülkeleri arasında oldukça önemli bir ülke olan Burkina Faso’ya ülkemizden pek çok kişi gitmektedir. Ancak ülkemizden Burkina Faso’ya direkt uçuş bulunmaması kişilerin Türkiye’ye seyahat etme konusunda fikir ayrılığı yaşamasına da neden olmaktadır. Buna rağmen Burkina Faso vizesi sık sık başvurulan. Vizeler arasında yer almaktadır. 

Burkina Faso Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat edecek olan kişiler için vize yaptırımı uygulanmaktadır. Bu doğrultuda Burkina Faso vize başvuru yapabilmek için Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilir ve Burkina Faso vizesi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Burkina Faso vizesi ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu personelimize rahatlıkla sorabilir ve söz konusu vize hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan Burkina Faso vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. 

 Burkina Faso Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün vizeden muaftır.

 

Burkina Faso Vizesi İçin Firmamızdan Randevu Alın

Burkina Faso vizesi Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alan Burkina Faso Büyükelçiliği’nden alınmaktadır. İstanbul’da bulunan Burkina Faso Konsolosluğu’na ise vize için başvuru yapılamamaktadır. Bu doğrultuda vize için Ankara’ya gitmek istemeyen kişiler Bursa vize olarak hizmet veren firmamız aracılığı Burkina Faso vizeye rahatlıkla sahip olabilirler. Bu doğrultuda Burkina Faso vizesine sahip olmak için öncelikle Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan randevu almanız gerekmektedir. Bursa vize merkezimizden Burkina Faso vizesi için randevu aldıktan randevu gününü beklemeli ve randevu gününde başvuru merkezine bizzat gitmeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden en az 3 ay öncesine kadar randevu alabildiğinizi unutmamalısınız. 

Burkina Faso Vize Türleri

 

 • Turistik Burkina Faso Vizesi
 • Ticari Burkina Faso Vizesi
 • Akraba, Arkadaş ve Aile Burkina Faso Vizesi

 

Burkina Faso Vizesi ANKARA

Bursa ve Bursa’nın tüm ilkeleri olan: Nilüfer, Osmangazi, Büyük Orhan, Yıldırım, Gemlik, İnegöl, Orhangazi, Gürsu, Keles ilçeleri içinden Ankara Burkina Faso Konsolosluğu’na vize başvuruları yapılmaktadır. Ayrıca Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Hatay, Isparta, Karabük, Kars, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şırnak, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak gibi illerden başvuru kabul edilmektedir.

Burkina Faso Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler, BURSA

 • Ankara Burkina Faso Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği acenteler kanalıyla işlem almaktadır. Bireysel vize başvurusu kabul etmemektedir. Ancak Edmina Vize aracılığı ile sorunsuz ve hızlıca vizenize ulaşabilirsiniz. Sizin adınıza tüm evraklarını ve gerekli gereksinimleri tamamlayıp başvurunuzu yapıyoruz.
 • İstanbul Burkina Faso Fahri Konsolosluğu Türk vatandaşlarının vizesiyle değil kendi ülke vatandaşlarının işleriyle ilgilenmektedir.
 • Burkina Faso kapıda vize uygulaması yoktur.
 • Tüm Vize işlemleri Ankara’da bulunan Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır.

 

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar, BURSA

Burkina Faso vize başvurusu sırasında aşağıdaki evrakları teslim etmeniz gerekmektedir.

 • Başvuru formu çıktısı
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet uygun fotoğraf
 • Randevu bildirimi çıktısı
 • Hotel Rezervasyonu veya Burkina Faso’dan davetiye
 • Ödeme makbuzu ve destekleyici belgeler

Bursa Vize Randevu Tarihinde ve Saatinde Firmamızda Olun!

Bursa’dan Burkina Faso vize başvurusu için Bursa vize merkezi olarak hizmetler sunan firmamızdan randevu aldıktan sonra randevu saatinde bizzat firmamıza gelmeniz gerekmektedir. Burkina Faso vizesine başvuru yapabilmek için öncelikle vize ücretini ve hizmet ücretini yatırmalısınız. Daha sonra yukarıda belirtilen evrakları yetkili kişiye teslim ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burkina Faso vizesi için konsolosluğa bizzat başvurmanıza gerek olmasa da firmamıza şahsi olarak müracaat etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında teslim ettiğiniz pasaportunuz, başvurunun sonuçlanması ile birlikte adresinize kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Teslimat esnasında da bizzat bulunmanız gerekmektedir.

Burkina Faso Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Burkina Faso vizesine başvuru yapan kişilerin en sık sorduğu sorular arasında Burkina Faso vizesi başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusudur. Bu doğrultuda Burkina Faso vize başvuru sonuçlarının 4 ile 15 iş günü arasında sonuçlandığını ifade edebilmek mümkündür. Burkina Faso vize başvuru sonuçlarının büyükelçiliğin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. 

Eğer siz de Burkina Faso’ya gitmek istiyor ve Burkina Faso’nun güzelliklerini görmek istiyorsanız Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek Burkina Faso vizesine sahip olabilirsiniz. Ofisimizdeki uzman kadromuz ile detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.