Amerika Vize Başvurusu, Bursa

Amerika vize başvurusu, Amerika’ya gitmek istiyorsanız mutlaka başvurmanız gereken bir vizedir. Amerika Birleşik Devletleri, dünyada en büyük toprağa sahip olan ülkelerden bir tanedir. Dünyanın hemen her yerinden pek çok göç alan Amerika Birleşik Devletleri, pek çok kültüre de ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle oldukça rahat hayat şartları bulunan Amerika Birleşik Devletleri, 50 eyaletten oluşan ve Hindistan’dan sonra dünyanın en kalabalık ülkesi sıfatına sahip olan bir ülkedir. Günümüzde Amerika’da gezilecek ve görülecek pek çok tarihi ve coğrafi miras bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, özellikle konumu nedeni ile ticaretin yoğun olduğu bir ülkedir. Bu nedenle dünyanın pek çok yerinden Amerika’ya iş seyahati amacı ile gelen kişilerde bulunmaktadır. Amerika’ya iş ya da turistik vizeyle amaçlı gitmek isteyen kişilerin Amerika vize başvurusu yapması gerekmektedir. Peki, Amerika vize başvurusu nasıl yapılır? Amerika vize başvurusu sırasında gerekli evraklar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Birleşik Devletleri, dünya üzerinde vize alması en zor ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Amerika vize başvurusu yapmak istiyorsanız diğer ülkelerin vize başvurularına göre çok daha dikkatle ve titizlik ile davranmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda Amerika vize başvurusu sırasında talep edilen evraklar da biraz daha farklı detaylar içerebilmektedir. Ayrıca Amerika vize başvurusunu online olarak yürüten bir ülkedir. Bursa Amerika vize başvuru merkezi olan firmamız ile iletişime geçerek online başvurunun yapılması çok daha olumlu bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Bursa vize merkezi aracılığı ile Amerika vize başvurusu için online 2019 yılı evrak listesi ve online vize başvuru formu olan D-160 vereceğiniz bilgilere istinaden dikkatlice doldurduktan sonra randevu alınır ve yüz yüze görüşeceğiniz güne kadar tüm vize danışmanlık ve yönlendirme hizmeti sağlanır. Amerika, yüz yüze görüşme sağlayan tek ülkedir.

Amerika vize ücreti sistem üzerinden ödenir. Evraklar tamamlanıp İstanbul Amerika Başkonsolosluğu ve Ankara Amerika Büyükelçiliğine gönderilir. Online vize randevu alırız ve başvuru saati belirlenir. Randevu gününde İstanbul Amerika Konsolosluğuna ya da Ankara Amerika Büyükelçiliği’ne giderek parmak izi verilir ayrıca mülakat yapılır.

Amerika vize başvurunuzun sonuçlanması durumunda ise sizinle iletişime geçilir. Bunların dışında Amerika vize başvurusu sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat etmemeniz durumunda Amerika vizesi alabilmeniz imkânsız hale gelecektir.

Amerika Green Card başvuru işlemleri evrak listesi hususu ve diğer, birçok farklı vize türüne sahiptir.

Amerika Vize Başvuru Çeşitleri Nelerdir?

 • Amerika Öğrenci vize başvurusu
 • Amerika Ticari vize başvurusu
 • Amerika Turistik vize başvurusu
 • Amerika Ziyaret vize başvurusu
 • Amerika Çalışma vize başvurusu

Amerika Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi, 2019

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.

 

Amerika Vizesi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bursa Amerika vize başvuru merkezi olarak dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 • Amerika vizesine sahip olabilmek için öncelikle sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. ABD vize başvuru işlemleri için, ayrıca bu işte en az 1 yıldır çalışıyor olmanız gerekmektedir. Bu detay Amerika vizesini daha kolay almanızı sağlayacaktır.
 • Amerika vizesine sahip olmak istiyorsanız pasaportunuzun en az 5 yıllık olması gerekmektedir. Kısa süreli pasaportlar konsolosluk çalışanları tarafından çok hoş karşılanmaz. 1 yıllık bir pasaport ile Amerika vizesi alma şansınız yok denecek kadar azdır. Bu firmada çalıştığınıza dair bir belge almanız gerekmektedir.
 • Kullandığınız pasaport ile giriş yaptığınız ülkeler de Amerika vize başvurusu sırasında oldukça önemlidir. İran vizesi, Suriye vizesi, Suudi Arabistan vizesi, Burundi vizesi, Kamerun vizesi, Haiti vizesi, Nijerya vizesi, Güney Sudan vizesi, Yemen vizesi, Benin vizesi, Burkina Faso vizesi, Yeşil burun vizesi, Fildişi Sahili vizesi, Gambia vizesi, Gana vizesi, Gine vizesi, Gine – Bissau vizesi, Liberya vizesi, Mali vizesi, Moritanya vizesi, Nijer vizesi, Nijerya vizesi, Senegal vizesi, Sierra Leone vizesi, Togo vizesi, Libya vizesi, Irak vizesi, Afganistan vizesi gibi pasaportunuzda ülke vizeleri varsa ve ziyaret ettiyseniz Amerika vizesi alma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Hatta Amerikan vatandaşları dahi bu ülkelere giriş yapmaları durumunda büyük sorunlar ile karşılaşabilirler.
 • Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti pasaportunuzda söz konusu ülkeler bulunuyorsa kendinize resmi makamlardan ikinci olarak ikiz (twin) pasaport çıkartmanız çok daha iyi olacaktır.
 • Eğer pasaportunuz da Schengen vizesi bulunuyor ve daha önce Avrupa’da bir ülkeye gittiyseniz Amerika vizesi alma şansınız yükselecektir. Eğer Bursa Schengen vizeniz yoksa Amerika vizesine başvurmadan önce bir Schengen vizesine başvurmanız daha iyi olacaktır. Sabıka kaydınızın temiz olması da Amerika vizesi için oldukça önemli bir husustur. Aile bireylerinizin birinin sicil kaydının bulunması durumunda dahi Amerika vizesi alamayabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu İşlemleri

Bursa Amerika vize başvurusu işlemlerinizi Bursa’dan tamamlayabilirsiniz. Amerika vizesi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenlerden bahsettik. Bursa ve diğer tüm illerden Amerika vizesine başvurabilirsiniz. Vize başvuru hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz ve profesyonel bir yardım alabilirsiniz uzman ekibinizden. Amerika vize başvurusu için gerekli olan evraklar ve detaylar için lütfen vize ofisimizi arayınız.