Not : Avusturya vizesi başvurularınızda, gerekli evrakları ve tüm detaylı bilgi için +90 224 234 00 90 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Avusturya vize başvurularınız da, kısa dönem vizeler ve parmak izi uygulaması için Avusturya konsolosluğunun yetki verdiği kurumlar aracılığı ile başvurular gerçekleştirilmektedir. Başvuru ve parmak izi uygulamasına katılabilmeniz için randevu sistemine kayıt olmanız zorunludur. Başvuru esnasında sizden istenilen, Avusturya konsolosluğu tarafından gerekli kılınan evrak listesine ulaşmak ve bilgi almak için tarafımızdan randevularınız oluşturularak detaylı evrak bilgisi alabilirsiniz.

Kısa süreli vize işlemlerinizde (90 gün) Avusturya konsolosluğuna gitmeden konsolosluğun yetki verdiği kurumlar aracılığı ile başvuru gerçekleştirmek zorunluluğu getirilmiştir. Tüm schengen ülkelerinin eş zamanlı olarak parmak izi uygulamasına geçmesi randevu sisteminin zorunlu hale gelmesi anlamını taşımaktadır. Randevu almadan vize başvurularınızı gerçekleştiremezsiniz. Randevu zorunluluğu her başvuru sahibi için geçerli olup öncesinde parmak izi vermiş iseniz vekalet verdiğiniz şahıs veya kurumlar tarafından 5 yıl parmak izi vermenize gerek kalmadan başvuru gerçekleştirilebilir.

Avusturya ika vizesi randevu işlemlerini tamamladıktan sonra gerekli evrakları tamamlayıp size verilen adreste olmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında gerekli evraklarınız kontrol edilir eksik evrakla başvuru kesinlikle kabul edilmemektedir. Evrakların içersinde en önemli olan başvuru formu 5 sayfa dan ibaret olup başvuru formunu eksiksiz doldurulmalıdır.

Biyometrik fotoğrafınızı çektirmeden önce bilinmesi gerekenler.

Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında ve aşağıdaki gibi yüz ölçüleri belirli standartlarda olmalıdır.
Fotoğrafınız son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Avusturya Vizesi Başvurusu

  1. Avusturya vizesi başvuruları artık parmak izi uygulaması geçmiştir.
  2. Başvuru yapmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  3. Vize işlemlerinizi ve başvuru formunuzu profesyonel bir destek alarak yapmanızı öneririz.

Avusturya vizesi başvuruları artık idata firmasına atanmıştır ve bütün başvurularınız idata firmasına yapılmaktadır. 3 ay ve 3 aydan daha kısa süreli başvurularda daha önce herhangi bir schengen ülkesine parmak izi vermiş iseniz idata veya Avusturya konsolosluğunuza gitmenize gerek kalmadan vekalet formu ile başvuru yapabileceksiniz. 24 Eylül tarihinde parmak izi uygulaması bütün schengen ülkeri için geçerli olup parmak izi sonra hiç bir konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vizenizi alıp seyahat edebilirsiniz.

Avusturya vize Başvurusu

Avusturya vize başvurularınızı da öncesinde parmak izi vermiş iseniz yapmanız gereken. Evraklarınızı kargo ile göndermeniz olacaktır.

Evraklarınızı öncesinde kargo etmenizin önemi nedir ?

Evraklarınız randevu öncesinde incelenmiş olur ve eksik evraklarınız var ise size öncesinden telefon ile bildirilir ve idata firmasından aldığınız randevu tarihinde gelirken kendiniz getirebilirsiniz.

Size katkısı ne olacak peki ?

Eğer isterseniz evraklarınızı siz kendiniz gelirken de getirebilirsiniz. Ancak geldiğiniz evraklarınız da ki küçük bir yanlışlık tekrar randevu almanıza sebep olabilir.

Vekalet Formu Nedir ?

24 Eylül 2014 itibari ile tüm schengen ülkelerinin ortak aldığı karar ile tüm schengen ülkeleri parmak izi uygulamasına geçmiştir. Eğer pasaportunuzda “VIS” ibaresi var ise Avusturya vize başvurularınızda tarafımıza verdiğiniz vekaletname ile Konsolosluklara veya aracı kurumlara gitmenize gerek kalmadan vize başvurusu yapabilirsiniz.