Fransa Vize Başvurusu, BURSA

Fransa vize başvurusu, Türkiye’den Fransa’ya gidecek olan kişilerin sahip olması gereken bir vizedir. Fransa; kardeşlik, özgürlük ve eşitlik mottosu ile kurulan ve varlığını sürdüren bir ülkedir. Kültür ve medeniyet açısından oldukça zengin olan Fransa; Aşıklar şehri Paris gibi bir önemli ve turistik bir destinasyona sahiptir. Paris başta olmak üzere ülke de bulunan pek çok tarihi ve doğal güzellik yıl içerisinde dünyanın farklı yerlerinden yüzbinlerce kişinin Fransa’yı ziyaret etmesini sağlamaktadır. Bunların dışında ülkenin resim, edebiyat ve sanat alanında da gelişmiş olması kişilerin Fransa’ya çeşitli amaçlar ile gitmesini sağlamaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşları dışındaki kişilerin ise Fransa’ya giderken Fransa vizesi alması gerekmektedir. Peki, Türkiye’den Fransa’ya gidecek olan kişiler nasıl Fransa vizesi alır? Fransa vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Fransa vize başvurusu sırasında gerekli evraklar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Fransa Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvurusu Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan yapılır. Başvuru için öncelikle Bursa vize merkezimize ulaşmanız gerekmektedir. Fransa Avrupa Birliği üyesi olduğu için Schengen vizesi kapsamındadır. Fransa Konsolosluğu’na bu doğrultuda Bursa vize merkezi aracılığı ile Fransa vizenize oldukça kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Fransa Schengen vizesi ile; İtalya vizesi, İzlanda vizesi, Çek Cumhuriyeti vizesi, Finlandiya vizesi, Estonya vizesi, Danimarka vizesi, Fransa vizesi, Yunanistan vizesi, Macaristan vizesi, Belçika vizesi, Avusturya vizesi, Letonya vizesi, Litvanya vizesi, Lüksemburg vizesi, Malta vizesi, İsviçre vizesi, Norveç vizesi, İsveç vizesi, Portekiz vizesi, Slovenya vizesi, Slovakya vizesi, İspanya vizesi, Polonya vizesi ve Hollanda vizesi ihtiyacınız yoktur. Fransa vize başvurusu için öncelikle aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Fransa vize takip formu ve diğer detaylar için vize merkezi olan ofisimizden hızlı bir şekilde bilgi talep edebilirsiniz.

Fransa Vizesi Başvuru Formu, Gereken Evrak Listesi Hakkında

 • Başvuru formu(tarafımızdan doldurulmaktadır sizin sadece imzanızı atmanız yeterlidir).
 • 10 yıldan eski olmamak şartı ile pasaport. Ayrıca pasaportun iki sayfasının boş olması ve seyahatten sonraki 3 ay boyunca geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.
 • Varsa eski pasaportların aslı ve fotokopileri
 • 2 adet beyaz fonda çekilmiş biometrik fotoğraf.
 • Seyahat sağlık poliçesi(tarafımızdan yapılmaktadır)
 • Otel rezarvasyonu(tarafımızdan yapılmaktadır)
 • Uçak rezarvasyonu(tarafımızdan yapılmaktadır)
 • Çalışma durumunuza göre farklı evraklar da istenecektir. O yüzden tarafımıza ulaşırsanız detaylı bir şekilde evrak bilgisi verilecektir.

Fransa Vize Başvuru Çeşitleri Nelerdir?

 • Fransa Turistik vize başvurusu
 • Fransa Ticari vize başvurusu
 • Fransa Turistik vize başvurusu
 • Fransa Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret vize başvurusu
 • Fransa Öğrenci vize başvurusu
 • Fransa Ticari vize başvurusu

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi, 2019

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün vizeden muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün vizeden muaftır.
 • Diplomatik Pasaport 180 gün içinde 90 gün vizeden muaftır.

Bursa Fransa Vize Başvuru Online Randevu Detaylar

Fransa vizesi işlemleri, İstanbul Fransa Başkonsolosluğu ve Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş A sınıfı seyahat acenteleri ile yetkilendirilmiş kurumlara yapılır.Bizimle temasa geçtikten sonra hazırlamış olduğunuz evraklarla başvuru işleminiz yapılacaktır. Son 4 yıl içinde Shengen ülkeleri kapsamın da parmak izi vermiş iseniz İstanbul’a gitmeyeceksiniz. Fakat ilk kez vize alacaksanız o zaman randevu oluşturduğumuzda Parmak izi vermek için İstanbul’a gitmeniz gerekecektir. Ve yine bizden bir arkadaşımız size rehberlik edecektir. İşlem süresi parmak iziniz alındıktan sonra 3 ile 5 iş günü arasındadır. Pasaportunuz olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Bursa vize ofisimiz den pasaportunuzu teslim almaya gelebilirsiniz. Schengen vizesi ile Macaristan ve Çek Cumhuriyeti girişi olan kişiler parmak izine (VIS) geleceklerdir. Fransa vize ihtiyaçları olan vatandaşlarımız vize acentalarından vize başvuru planlamaları yapmadan Türkiye ve Fransa resmî tatillerini hesaplayıp (Paskalya, Şeker Bayramı, Ulusal Bayramlar, Kurban Bayramı, Noel, Yeni Yıl) tarihlerine denk gelip gelmediğine dikkate almalıdır.

Fransa Vizesi Bursa ile İlgili Diğer Bilgiler

Fransa vizesi ile ilgili en çok merak edilen konu vize işlemlerinin kaç gün sürdüğü ile ilgilidir. Vize başvuru merkezlerinin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterse de başvurular genellikle 3 İLE 5 İŞ GÜNÜ içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre başvuru merkezine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Fransa vizesi ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise Fransa vizesi almanın kolay olup olmadığıdır. Evrakların mümkün olduğunda eksiksiz ve hatasız olması durumunda Fransa vizesini kolaylıkla alabilirsiniz. Daha önce schengen vizesi alıp Avrupa ülkelerine seyahat ettiyseniz Fransa vizesini almanız daha da kolay olacaktır. Türkiye’ye sizi bağlayacak bir işinizin, okulunuzun ya da ailenizin olması vize görevlilerini etkileyebilmektedir. Fransa Konsolosluğu İstanbul ve Fransa Konsolosluğu Ankara Eğer vize görevlileri Türkiye’ye döneceğinize ikna olmaz ve Fransa’da kalacağınızı düşünürse Fransa vizesini alma ihtimaliniz neredeyse sıfırdır. Eğer siz de Bursa’da ikamet ediyor ve Bursa vize hizmeti talep ediyorsanız doğru adrestesiniz. Fransa vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.