Kanada Vize Başvurusu

Kanada vize başvurusu Türkiye’den Kanada’ya seyahat edebilmek için gerekli olan bir vize türüdür. Kanada, Kuzey Amerika kıtasının kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, doğal güzellikleri ve geniş toprakları ile oldukça talep gören bir ülkedir. Teknolojik ve ekonomik açıdan Amerika Birleşik Devletleri’ne benzeyen Kanada, Britanya mirasına bağlıdır. Ülkede Fransa ve Britanya’dan gelen göçmenlerde kalan izleri taşımaktadır. Bu da Kanada’nın pek çok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yapmasını sağlamaktadır. Ülkenin yıl içerisinde dünyanın pek çok ülkesinden turist ağırlıyor olması Türkiye’den de pek çok kişinin Kanada’ya seyahate gidebileceğini açıklamaktadır. Ancak Türkiye’den Kanada’ya giderken Kanada vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu doğrultuda Kanada vizesi nedir? Kanada vizesi nasıl alınır? Kanada vizesi sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kanada Can Plus vize nedir? Gibi sorulara cevap verilmesi gerekmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız Bursa vize merkezi olarak hizmet veren Edmina Vize yanınızda. Öncelikle firmamızı ziyaret ederek yüz yüze görüşme sağlandıktan sonra tarafınıza hangi tür evrak bilgisi hazırlayacağınızın bilgisi verilecektir. Daha sonra hazırladığınız evrakları bize ulaştırdıktan sonra işleminiz başlatılacak ve tarafınıza randevu bilgisi verilecektir. Randevunuz alındıktan sonra il tercihinize göre bizden biri yine sizi İstanbul Ya da Ankara vize başvuru merkezinde karşılayacaktır. İşlem süreniz ortalama 10 ile 15 iş günü sürebilir ama bazı özel durumlarda herhangi bir olumsuzluğa takılırsa 3 aya kadar bu süre uzayabilir.

Amerika vizeniz var ise işlem süreniz 5 ile 7 gün arasında daha çabuk şekilde sonuçlanmaktadır.  Bursa vize merkezi olarak Kanada vizesi ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplayabiliriz.

Kanada Vizesi İçin Önemli Pasaport Bilgileri

 • Kanada vizesi başvurusu sırasında kullanacağınız pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.
 • Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresinin de dönüş tarihinizden sonraki en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir.
 • Son olarak pasaportunuzda 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.
 • Kanada vizelerinizi pasaportunuzun geçerlilik süresi olduğu kadar uzun alabiliriz.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada Vize Başvurusu sırasından bireysel olarak gelmeniz gerekmemektedir. İstanbul Kanada Başkonsolosluğu ve Ankara Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş A sınıfı seyahat acenteleri ve yetkili kurumlanınca başvurunuzu tamamlayabilirsiniz Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Bursa Vize Başvuru merkezi olan ofisimize evraklarınızı hazırlayıp ulaştırarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kanada vize başvuru formu ve aile başvuru formu olarak iki farklı olarak kategorize edilmiştir. Kanada Schengen bölge ülkelerinden biri değildir. Bu bağlamda kısa süreli vize başvurularınızda Kanada Visitor Visa programına başvurmanız gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu ve Can Plus Vizesi nedir?

Can Plus vize başvuruları Türkiye Vatandaşlarına uygulanan bir vize olmakla birlikte 5 iş günü içeresinde çıkmaktadır. Can Plus vize başvurusu için son 10 yılda almış olduğunuz Amerika, Kanada vizesi ya da oturumu bulunuyorsa bu programa başvuru işlemini kolaylıkla yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan vatandaşlarımız daha az evrak ve bürokrasiyle 9 Nisan 2016 itibariyle Can Plus vizesine başvuruda bulunabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Can Plus programı sayesinde transit vize sorunu büyük ölçüde çözümlenmiştir.

Kanada Vize Başvuru Çeşitleri Nelerdir?

 • Kanada Can Plus vize başvurusu
 • Kanada Öğrenci vize başvurusu
 • Kanada Ticari vize başvurusu
 • Kanada Turistik vize başvurusu
 • Kanada aile, akraba, arkadaş, ziyaret vize başvurusu
 • Kanada Çalışma vizesi başvurusu
 • Kanada Eğitim vize başvurusu
 • Kanada Transit vizesi başvurusu

Kanada Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.

Kanada Vize Ücreti İşlemleri, BURSA

Edmina Vize Başvuru merkezi olarak tüm Bursa ve tüm ilçelerine Nilüfer, Osmangazi, Mudanya, İnegöl, Karacabey, Orhaneli, Keles, Büyük Orhan, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, Yenişehir gibi ayrıca çevre iller olan, İstanbul, Kütahya, Ankara, Balıkesir, Adapazarı, Afyon, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Çanakkale, Zonguldak ve İzmit gibi çevre illerden Kanada vize başvurusuna başvurmak isteyen siz değerli misafirlerimize profesyonel uzman kadromuzla vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Kanada vize başvurusunda bulunmak ve ücretler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz lütfen ofisimizden vize ücreti hakkında bilgi talep hızlıca edinebilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru ile İlgili Diğer Detaylar

Can Plus vize ve Kanada vize başvurusu yapacak olan kişilerin en sık sorduğu sorulardan bir tanesi de hiç şüphesiz Kanada vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Vize başvuru süresinin uzunluğu konsolosluğa bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Ancak genelde ortalama 2 ile 4 hafta içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır. Fakat her ihtimale karşı seyahatinizden en az 2 ay öncesine karşı vize başvuru için konsolosluğa başvurmanızda fayda vardır. Kanada vizesi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise başvuru sırasında mülakat olup olmadığıdır. Kanada vize başvuru sırasında herhangi bir mülakat zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle Kanada vize başvurusunun daha kolay sonuçlanabileceğini söyleyebiliriz.

Bursa vize hizmeti kapsamında Kanada vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kanada Vize başvurunuz ile 2019 güncel evrak listesini ve vize başvuru formu için ofisimizi arayarak hızlıca uygun fiyat garantisiyle ulaşabilirsiniz.