Nijerya Vize Başvurusu, BURSA
Nijerya vize başvurusu, Türkiye’den Nijerya’ya gidecek olan kişilerin sahip olması gereken bir vizedir. Nijerya, Batı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Kuzeydoğu da Çadla, güneyde Atlas Okyonusu, doğuda Kamerun ve batıda Benin ile komşu olan ülke 1960 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Federal başkanlık sistemi ile yönetilen ülke 36 eyalet bu eyaletlere bağlı 589 yerel birimden olmaktadır. Ülkenin başkenti ise Abuja’dır. Türkiye’den Nijerya’ya giden kişiler ise genellikle Logos, Ibadan, Kono, Jos, Benin City, Kaduna, Warri ve Enugu gibi şehirleri ziyaret etmektedir. Bu doğrultuda Türkiye’den Nijerya’ya giden pek çok kişinin olduğundan söz edebilmek mümkündür. Peki, ülkemizden Nijerya’ya gitmek isteyen kişiler Nijerya vizesini nasıl alabilir? Bursa’dan Nijerya vizesi başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır? Nijerya vize başvurusu sırasında gerekli evraklar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Nijerya Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün vizeden muaftır.
Nijerya Ticari Vize Başvurusu
Ticari Nijerya Vize Başvurusu yapmak isteyen kişi ya da firmaların Nijerya’dan davetiye gönderecek firmanın Nijerya Ankara Büyükelçiliği tarafından açıklanan bazı önemli evrakların başvuru esnasından sunmasını zorunlu tutmuştur.
Nijerya Devleti Ulusal kimlik (ID) kartı.
Nijerya’da davetiye gönderen şirketin Certificate of in Corporation belgesi
Nijerya’da bulunan şirketin Income Tax Clearance Certificate belgesi. (Son 3 yıllık fotokopileri)

Nijerya Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Nijerya vize başvurusu Nijerya Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ancak Nijerya Konsolosluğu her şehirde olmadığı için Bursa’da yaşayan kişiler İstanbul’a gitmeden Nijerya vize başvuru yapabilmek istemektedir. Bursa vize başvuru merkezi olarak hizmet veren firmamız ile bu mümkündür. Nijerya vizesi başvurusu için öncelikle Bursa vize merkezimizden randevu almanız gerekmektedir. Kendiniz için en uygun tarih ve saate aldığınız randevu ile Nijerya vize başvurusu için firmamıza gelmelisiniz. Bu doğrultuda Bursa vize merkezi aracılığı ile Nijerya vizenize oldukça kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Nijerya vize başvurusu için öncelikle aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Bursa Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya vize başvurusunda bulunmak için doldurulması gereken formdur. Bu form ile başvuru sahibi hakkında doğru gerçek bilgi ve belgeler öğrenilmek istenir. Nijerya başvuru formunuzu eksiksiz doğru ve güncen bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunuzdaki belgeler ile kanıtlamanız gerekmektedir. Bursa’dan Nijerya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız vermiş olduğunuz bilgilerin eksiksiz olması gerekmektedir. Nijerya vize başvurusu formunu İngilizce ve Türkçe dilinde doldurabilirsiniz. Edmina Vize başvuru merkezi olarak Nijerya Büyükelçiliği’nin güncel formunu doldurmak için lütfen vize uzmanlarımızla irtibata geçmeyi unutmayınız.

Nijerya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nijerya vizesi başvuru talep formu.
Pasaport. Sahip olduğunuz pasaportun seyahatten sonraki 9 ay boyunca geçerliliğinin olması gerekmektedir.
Varsa eski pasaportların aslı ve fotokopileri
2 adet beyaz fonda çekilmiş biyometrik fotoğraf.
Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuz
Seyahat sağlık poliçesi
Konaklanacak yerin bilgisi
Seyahat bilgisi, uçuş rezervasyonu.
Davetiye mektubu (Nijerya’da tanıdığınız birinin olması durumunda gereklidir.)
Banka hesap cüzdanı.
Yukarıda bahsedilen evraklar toplandıktan sonra randevu saatinde ve tarihinde Bursa vize başvuru merkezine şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir. Ankara Nijerya Büyükelçiliğine yapılan Nijerya vizesi için başvurunuz vize görevlileri tarafından başvurunuz incelenir ve cevaplanır. Pasaportunuz ve vize sonucunuz kargo ile adresinize gönderilir.

Nijerya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Nijerya vize ücreti konusunda tek girişli, çok girişli Nijerya vizesi başvuru talebinde bulunulur. Nijerya’ya daha önce seyahat etmiş şahıslar dışında genellikle tek girişli vizeler Nijerya Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Tek girişli Nijerya Vizesi ile çok girişli Nijerya Vize ücretlerinin arasında fiyat fark vardır. Nijerya Konsolosluk ya da Elçilik ofisinde şahsi olarak bulunma zorunluluğu yoktur. Edmina Vize başvuru merkezi olarak detaylı bilgi belge ve fiyatları öğrenmek için lütfen vize ofisimizdeki uzmanlarımızla kolayca irtibata geçebilirsiniz.

Nijerya Vize Başvuru Dilekçesi, BURSA

Nijerya vize başvuru esnasında sunmanız gereken vize başvuru dilekçesidir. Bu dilekçe Vize türünüz ve mesleki değişiklik olarak değişiklik göstermektedir. Bursa Nijerya Başvuru dilekçenizin eksiksiz ve doğru yazılması konusunda ofisimizdeki vize uzmanımızla irtibata geçip gerekli bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Nijerya Vize Başvuru örneği için bursa vize merkezi olarak anılan Edmina Vize ofisimizle irtibata geçiniz.

Nijerya Vize Başvurusu Ankara

Nijerya Vize Başvurularınızın değerlendirip sonuçlandıran kurum Ankara ilimizde bulunan Nijerya Büyükelçiliğidir. Ankara Nijerya Vize başvurunuz Nijerya Elçilik bölgesel yetki alanı olmadan tüm ülkemizin illerinden başvuru yapacak olan kişilere hizmet vermektedir. Ankara il ve ilçeleri dışında; Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Hatay, Isparta, Karabük, Kars, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şırnak, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat ve Zonguldak il ve tüm bu illerin ilçelerinden başvuruları kabul etmektedirler.

Nijerya Vizesi Başvurusu İstanbul

İstanbul ve çevre illerden Çanakkale, Düzce, Adapazarı, Kocaeli, Sakarya ya da İzmit illerinde ikamet edenlerin Nijerya Vize başvurusu için ofisimizle irtibata geçip evraklarınızı öğrenip hazırlayıp teslim etmelisiniz. İstanbul Nijerya Vize başvurularınız A sınıfı belgeli olarak yetki verilmiş acenteler aracılığıyla yapılır.

Nijerya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijerya vizesi ile ilgili en çok merak edilen konu vize işlemlerinin kaç gün sürdüğü ile ilgilidir. Nijerya vizesinin oldukça hızlı bir şekilde sonuçlandığını ifade edebilmek mümkündür. Nijerya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre süreç değişkenlik gösterse de genellikle 5 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bursa Nijerya vize başvurunuzu bu doğrultuda en az 25 gün öncesinden yapmalısınız. Bu sayede süreci garanti altına almış olursunuz.

Nijerya Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Nijerya Vizeniz onaylanmasına tekabül olarak yapmanız gereken bazı sağlık tedbirleri vardır. Nijerya’ya gitmeden; kabakulak, kızamık, boğmaca, difteri ve çocuk felci gibi tüm aşılarınızın tam olmasından emin olunuz.

Bursa Vize Merkezi olarak tavsiyemiz Nijerya’da bulunacağınız zamanda yiyecek ve içeceklerden Sarıhumma virüsü ve Hepatit A riskiniz bulunacağınızdan aşılarınızın tam olduğundan lütfen emin olunuz.

Nijerya’da yılın nerdeyse tümünde sıtma salgını olmaktadır. Bu bağlamda sıtma ya karşın bir aşı olmamasına karşın sivrisinek ısırmalarına karşı ilaç bulundurmanızı tavsiye etmekteyiz.
Eğer siz de Bursa’da ikamet ediyor ve Bursa vize hizmeti talep ediyorsanız doğru adrestesiniz. Bursa vize başvurusu hizmeti kapsamında Nijerya vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.