Etiyopya Vize Başvurusu, BURSA

Etiyopya vize başvurusu, Türkiye’den Etiyopya’ya gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vizeler arasında yer almaktadır. Etiyopya, dünyadaki en eski medeniyetlerden bir tanesidir. Hristiyanlık dinine inanan ilk medeniyetler arasında yer alan Etiyopya, aynı zamanda Müslüman nüfusunda oldukça yüksek olduğu bir ülkedir. Afrika kıtasında sömürgeleşmemiş tek ülke olma özelliği bulunan Etiyopya, çok kültürlü zengin bir yapıya sahiptir.  Peki, Etiyopya vize başvurusu nasıl yapılır? Etiyopya vize başvurusu sırasında gereken evraklar nelerdir? Bursa Vize Merkezi olarak Etiyopya vizesi sırasında nelere dikkat etmek gerekir? Gelin hep beraber inceleyelim. 

Etiyopya E-Vize Başvuru

Etiyopya hükümeti 1 Haziran 2018 itibariyle Etiyopya Vize Başvurularını e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirmektedir. Etiyopya e-vize şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu olmadan hızlı ve etkili bir şekilde vize hizmeti sunmaktadır. Bursa Edmina Vize ile kolayca bu vizeye ulaşmanız mümkündür. Vize başvurusundan sonra vize sonucunuz belirtmiş olduğunuz e-mail adresinize gönderilmektedir. Etiyopya elektronik vizeniz ile ülkeye girişiniz Addis Abbab Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden yapmak zorundasınız. Başka bir havalimanından yahut sınır kapısından Etiyopya elektronik vize ile giriş yapmanız mümkün değildir. Addis Abbab Havalimanında pasaportunuza e-vizeniz işlenmektedir.

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vize başvuru sırasında doldurulması zaruri olan vize başvuru formudur. Bu formun amacı sizi tanımak ve seyahat nedeninizi öğrenmek amacıyla dikkatle doldurulması gereklidir. Etiyopya vizeniz için dolduracağınız formda eksiksiz ve doğru bilgiler olmalıdır. Bu formdaki bilgi ve belgeler ile vize süreciniz değerlendirilecektir. Türkçe yahut İngilizce olarak formu doldurabilirsiniz. Bursa Edmina Vize Ofisimizdeki uzmanlarımızla İrtibata geçip formunuza ve gerekli hazırlamanız gereken evraklara kolayca ulaşabilirsiniz. Etiyopya turistik veya Ticari vize başvurusu yapabilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vize evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olmasıdır. Bursa Etiyopya vize başvuru sırasında gerekli evrakları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. 

  • Pasaport: Nijerya vizesi başvurusu yaparken pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu pasaportun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay geçerliliği olması ve son iki sayfasının da boş olması gerekmektedir. 
  • Bangladeş vize başvurusu sırasında gerekli bir diğer belge ise vize başvuru formudur. Vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Etiyopya vize başvuru formunda seyahat niyetinizi net bir şekilde dile getirmelisiniz. 
  • Daha önce kullandığınız eski pasaportlar varsa bunların hem asıllarını hem de fotokopilerini vize başvurusu sırasında yanınızda bulundurmalısınız. 
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Banka hesap hareketleri.  Son üç ayda banka hesabınıza yatırılan yüklü miktardaki paralar Nijerya vizesini kolay bir şekilde almanızı sağlamaktadır. 
  • 1 adet 4,5×6 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf. Fotoğrafın beyaz zemin üzerinde çekildiğine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz kabul olmayabilir. 
  • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
  • Konaklama ve ulaşım bilgileri. Eğer otelde kalacaksanız otel rezervasyon bilgileriniz. 

 

 • Bangladeş davetiye mektubu. Eğer bir tanıdığınızın evinde kalacaksanız davetiye mektubu yeterlidir. Bu durumda otel rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur. 

 

Etiyopya Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri maksimum vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri maksimum vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün vizeden muaftır.

 

Etiyopya Vize Başvurusu İçin Firmamızdan Randevu Almanız Gerek Yok

Yukarda. Bahsedilen evrakları posta yolu Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamıza göndermelisiniz. Etiyopya vizesi için firmamızdan randevu almanıza ve firmamıza gelmenize gerek yoktur. Evraklarınızı firmamıza yolladıktan sonra Etiyopya vizesi sonucunu beklemelisiniz. Pasaportunuz ve vize sonucunuz belirttiğiniz adresinize kargo ile gönderilir. 

Etiyopya Vize Ücreti 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için vize başvuruları türüne süresine göre değişkenlik göstermektedir. Etiyopya vize ücretleri konusunda seyahat sürelerinizi ve türünüzü uzmanlarımızla görüşüp güncel fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücreti ve diğer önemli evraklarınızla birlikte işleme girecektir. Başvuruların olumsuz sonuçlanmasında ödemiş olduğunuz ücret geri iade edilmemektedir. Etiyopya vize ücreti konusunda Edmina Vize uzmanlarımızla görüşüp fiyatı öğrenebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etiyopya vizesi içine evraklarınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki Etiyopya vize başvurusu sırasında dolduracağınız başvuru formudur.  Söz konusu form İngilizce ya da Türkçe doldurulmalıdır. Başka herhangi bir dil kullanılamamaktadır. Etiyopya vize başvurusu sırasında form doldurulurken tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde formunuz kabul edilmez. 

Bursa Etiyopya vize başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta vize için başvuracağınız tarihtir. Etiyopya vizesi genellikle 3 ile 8 gün iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Bu nedenle Etiyopya seyahatinizden en az 2 hafta önce vize için başvuru yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde seyahatiniz iptal olmak zorunda kalabilirsiniz. 

Etiyopya vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken son nokta  vize türüdür. Etiyopya seyahatinize göre vize türlerinden birine başvurmalısınız. Eğer siz de Etiyopya’yı ziyaret etmek istiyorsanız vize başvurusu için doğru adrestesiniz.  Bursa Vize Merkezi olarak hizmet veren Edmina Vize firmamız ile iletişime geçerek Etiyopya vizesine sahip olabilirsiniz.