Gana Vize Başvurusu, BURSA

Gana vize başvurusu, ülkemizden Gana’ya seyahat etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken bir vizedir. Gana Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında bulunan bir Afrika ülkesidir. Gana Cumhuriyeti’nin komşularını ise Burkina Faso, Fildişi Sahili, Togo şeklinde açıklayabilmek mümkündür.  Bunun yanı sıra ülkenin güneyinde ise Gine Körfezi yer almaktadır. Gana Cumhuriyeti. Zengin maden yataklarına sahiptir. Gana Cumhuriyeti, coğrafi açıdan da oldukça güzel bir konumda yer almaktadır. Bu doğrultuda ülkemizden pek çok kişi Gana Cumhuriyeti’ni ziyaret etmek için vize başvuru yapmaktadır. Peki, Türkiye’den Gana’ya gidecek olan kişiler nasıl Gana vizesi alır? Gana vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bursa’dan Gana vize başvurusu sırasında gerekli evraklar nelerdir? Bursa vize merkezi olarak gelin hep beraber inceleyelim. 

Gana Kapı Vizesi Var mı?

Gana ülkesinin kapıda vize uygulaması henüz yoktur. Gana Vizesi Ankara Gana Büyükelçiliği ile İstanbul Gana Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş acenteler kanalıyla yapılmaktadır. Bursa Gana vize başvuru için Edmina Vize uzmanlarımızla irtibata geçip kolayca Gana vizesi başvurusunu yapabilirsiniz.

Gana Vize Başvurusu İçin Aşı Kartı Sunulmalı mı?

Gana Vize başvurunuzda aşı kartı fotokopisini sunmak zorunlu tutulmuştur. Bursa Gana Vize başvurunuzdan önce kesinlikle sarı humma aşını olunması gereklidir. Başvurunuz sırasında tüm evraklar eksiksiz tamamlanmazsa başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. 

Gana Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün vizeden muaftır.

Gana Ticari Vize Başvurusu 

Ticari vize başvurunuzda karşı tarafın davet belgesini ibraz edilmelidir. Gana ticari vize başvurunuz için gönderilen davetiyenin şirketin antetli kağıdına kaşe ve imzalı olmalıdır. Ayrıca başvuru sırasında aşağıdaki 3 belgenin de sunulması zorunludur;

 • Faaliyet belgesi ( Certifikate )
 • Kuruluş Belgesi ( Certifikate of İncorporation )
 • Vergi Beyannamesi ( Tax Statement )

 

Bursa Gana Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gana vize başvurusu Gana Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Fakat pek çok kişi Gana Konsolosluğu’na gidememektedir. Bu doğrultuda Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Gana vizesi başvurusu için öncelikle Bursa vize merkezimizden randevu almanız gerekmektedir. Bu doğrultuda Bursa vize merkezi aracılığı ile Gana vizenize oldukça kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Gana vize başvurusu için öncelikle aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir. 

Gana Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? BURSA

 • Dikkatli ve eksiksiz bir şekilde doldurulan vize talep formu. Vize talep formunun hem fotokopisinin hem de aslının teslim edilmesi gerekmektedir.  
 • Pasaport. Ancak pasaportunuzun kesinlikle 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun iki sayfasının boş olması ve seyahatten sonraki 3 ay boyunca geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. 
 • Eğer bulunuyorsa eski pasaportlarınızın asılları ve fotokopileri
 • 2 adet beyaz fonda çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuz
 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Kalacağınız yerin bilgisi. Örneğin otelde kalacaksanız otel rezervasyon belgesi gerekmektedir. 
 • Seyahat bilgisi, uçuş rezervasyonu. 
 • Davetiye mektubu. Eğer Gana’da yaşayan bir tanıdığınız varsa davetiye mektubu vize almanızı kolaylaştıracaktır. 

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? 

Gana vizesi başvurusu için yukarıda bahsedilen evrakları eksiksiz bir şekilde toplamanız gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen evrakları toplandıktan sonra randevu saatinde ve tarihinde Bursa vize başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezine başvurularınızı şahsen yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce vezneden Gana vize ücretini ödemelisiniz.  Daha sonra ise evraklarınızı yetkili kişilere teslim etmelisiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra vize görevlileri başvurunuzu inceler ve değerlendirir. Başvurunuzun sonuçlanması durumunda ise başvuru sırasında belirttiğiniz iletişim bilgilerinden sizinle iletişime geçilir. Pasaportunuz ve vize sonucunuz kargo ile adresinize gönderilir.

Gana Vize Ücreti Ne Kadar?

Gana Hükümeti vize başvurularını yıl içerisinde güncellemektedir. Gana vize ücreti öğrenmek için lütfen Edmina Vizedeki uzmanlarımızla irtibata geçip güncel fiyat listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gana Ekspres vize hizmeti sunmaktadır. Ekspres Gana vizesine 24 saat gibi kısa bir zaman diliminde ulaşabilirsiniz.

Gana Vizesi ile İlgili Diğer Bilgiler

Gana vizesi ile ilgili en çok merak edilen konu vize işlemlerinin kaç gün sürdüğü ile ilgilidir.  Gana vize başvuruş yapmanız durumunda vizenin sonuçlanması konsolosluğa göre değişkenlik göstermektedir. Ancak söz konusu vizenin başvurusu genellikle 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Gana vizesi ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise Gana vizesi almanın kolay olup olmadığıdır. Yukarıda bahsedilen evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde toplamanız durumunda Gana vizesini kolaylıkla alabilirsiniz. 

Gana vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ise yeniden başvuru yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Eğer siz de Bursa’da ikamet ediyor ve Bursa vize hizmeti talep ediyorsanız doğru adrestesiniz. Bursa vize hizmeti kapsamında hizmet veren Edmina Vize ile iletişime geçerek Gana vizesine sahip olabilirsiniz.