Hindistan Vizesi Başvurusu, BURSA

Hindistan vizesi, Türkiye’den Hindistan’a gidebilmek için alınması gereken bir vizedir. 2013 yılına kadar ülkemizden Hindistan’a gitmek için vizeye ihtiyaç duyulmamaktaydı. Ancak 2013 yılından itibaren Hindistan’a gidebilmek için Hindistan vizesine sahip olunması gerekmektedir. Bursa vize merkezi olarak Hindistan vizesi ile ilgili tüm merak edilenleri sizin için derledik.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vizesi, Bursa vize merkezi olarak hizmet verdiğimiz firmamız yardımı ile alınabilmektedir. Ofisimize geldiğiniz de tarafınıza gerekli evrak bilgisi verilecektir. Hindistan vize başvurularınız için gerekli evraklar toparlandığında başvurunuz işleme alınacaktır. Hindistan vize başvurusu randevu tarihinizde şahsi olarak İstanbul’dan randevunuz oluşturulduğu gün parmak izi için görüşmeye gidilecektir.

Hindistan Vizesi Online Başvuru

Hindistan vizesine başvurabilmek için başvuru formu İngilizce, eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Online Hindistan Başvuru formu doldurulurken Büyük harflerin kullanılması istenir. Online Hindistan Başvuru Formlarınız Ankara Hindistan Büyükelçiliği ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu tarafından sistem üzerinde online başvuru olduğundan ötürü ileri tarihlere ötelenebilmektedir. Bursa Vize merkezi olan Edmina vize ile irtibata geçerek hızlıca randevunuzu oluşturabiliriz. Randevu gününde arkadaşlarımız size eşlik edecektir.

Bursa Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hindistan vizesi için gerekli evrakları aşağıdaki gibi fakat başvuru türünüze göre değişkenlik gösterebilir.

 • En az 6 aylık geçerliliği bulunan pasaport
 • 2 adet güncel Biometrik fotoğraf
 • Davetiye (ticari)
 • Maaş bilgisi
 • Banka hesap cüzdanı
 • İkamet belgesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Emekli ve çalışanlar için bu durumu kanıtlayan belgeler

Bursa Hindistan Vize başvurularınızı evrakları en güncel şekilde toplayarak Hindistan vize başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında evrakların eksik olması durumunda başvurunuzun kabul edilme ihtimalinin olmadığını bilmelisiniz.

Hindistan Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün vizeden muaftır.

 

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan’a gitmek için Hindistan vizesine başvuru yapan kişiler Hindistan vizesinin kaç günde çıkacağı ile ilgili birtakım araştırmalar içerisine girerler. Hindistan, vize sonucunu en hızlı şekilde veren ülkeler arasında yer almaktadır. Bursa Hindistan vizesi almak için firmamıza evraklarınızı teslim etmeniz durumunda randevu alınıp parmak izi için gittiğiniz gün işleminiz sonuçlanmaktadır. Aynı gün içerisinde vize sonucunuz belli olur. Türkiye Cumhuriyeti oturum izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vize sonucu ise yaklaşık 4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak her ihtimali göz önünde bulundurarak seyahatinizden 1 ay öncesinden vize için başvuru yapmanızda fayda vardır. Aksi takdirde seyahatinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz.

Hindistan Vizesi İstanbul

Hindistan Vizesi için bölge ayrımı vardır. İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’ndan vize başvuru kapsamındaki iller; Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Aydın, Balıkesir, Bursa gibi illerde ikameti olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları.

Hindistan Vizesi Ankara

İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanına girmeyen diğer tüm iller Ankara’dan Hindistan vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.il bazlı bölge ayrımı dikkate alınmalıdır. Tüm Konsolosluk için operasyonlarımızda ekip arkadaşlarımız size eşlik edecektir.

Hindistan Vize Ücreti, Bursa

Hindistan vize ücreti, Hindistan vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Hindistan vize ücretini net bir şekilde ifade edebilmek pek mümkün değildir. Hindistan vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek Hindistan vize ücreti ve Hindistan vizesi ile ilgili tüm konularla ilgili uzman ekibimizden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hindistan Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Hindistan vizesine başvuru yaparken başvurduğunuz vize türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. İş seyahati nedeni ile Hindistan’a gidecekseniz başvurunuzu bu doğrultuda yapmalı ve başvuru ücretini de bu doğrultuda ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde çeşitli sıkıntılar ile karşılaşabilmek mümkündür.

Hindistan vizesine sahip olmanın en kolay ve hızlı yolu Bursa vize merkezi ile iletişime geçmektedir. Bursa vize merkezi olarak Hindistan vizesine sahip olmak isteyen kişilere Hindistan vizesi hizmeti sunuyoruz. Bu doğrultuda başvuru evraklarınızı hazırlayıp firmamızı ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer başvurunuzu firmamız aracılığında yapmazsanız çok daha uğraştırıcı ve yorucu olur. Dolayısıyla firmamız ile iletişime geçerek Hindistan vizesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilir ve kolayca Hindistan vizesine sahip olabilirsiniz.