İsrail Vize Başvurusu, BURSA

İsrail vize başvurusu, Bursa vize başvuru merkezimiz tarafından İsrail’i ziyaret etmen isteyen kişilere sunulan vize türlerinden bir tanesidir. İsrail, Türk vatandaşları için vize istemektedir. Bu da İsrail vize başvurusuna talep gösterilmesinin en önemli nedenidir. Bursa vize merkezi olarak Filistin’e seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aynı şekilde İsrail Vizesi alması gereklidir. Filistin için ayrıca bir vize yoktur.

İsrail, Asya Kıtası’nda bulunan ve nüfusu oldukça kalabalık olan önemli bir ülkedir. Nüfusunun büyük çoğunluğu Yahudilerden oluşan tek ülke olan İsrail, uzun ve dar bir şekle sahiptir. İnsanı Gelişme Endeksi olarak Avrupa’da beşinci, Ortadoğu’da ilk sırada yer alan İsrail dini inanç turizmi olarak da yoğun bir ilgi görmektedir. Bunun yanı sıra İsrail’de yalnızca inanç turizmi bulunmamaktadır. İsrail, arkeolojik olarak da yapılarını iyi korumuş ve düzgün sergilemiş bir ülkedir. Ülkenin iklimi ve plajları da yaz turizmi için elverişlidir. Bu doğrultuda ülkemizden her yıl pek çok kişi İsrail vize başvuru yaparak İsrail’e gitmektedir. Eğer siz de İsrail’e gidecekseniz öncelikle aşağıdaki adımları izlemelisiniz. 

İsrail Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail vize başvurusu İsrail Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ancak İsrail Konsolosluğu’na gitmeden vize başvurusu yapmakta mümkündür. Bunun için Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamıza başvurabilirsiniz. Bursa merkezli olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek İsrail vize başvurusu ile ilgili detaylı tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

İsrail vizesi olan Türk vatandaşlarının yahut diğer ülke vatandaşları, Libya, Suriye, Lübnan, Kuveyt, Suudi Arabistan, Yemen ve Sudan gibi ülkelere giriş yapılmasına izin kesinlikle verilmemektedir.

Bursa İsrail Vize Başvuru Formu 

İsrail Vize başvurunuzun en önemli adımlarından biride vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması zorunludur. İsrail vize başvuru formunuzu İngilizce ve Türkçe Şeklinde iki farklı dilde sunulabilmektedir. İsrail Ankara Büyükelçiliği ya da İsrail İstanbul Başkonsolosluğu belgelerinizi kanıtlamanı isteyebilecektir. Başvuru formunuzu büyük harfle ve tükenmez kalem ile doldurulması gereklidir. Formunuzun 16. Maddesinde önemli olarak İsrail’de faaliyette bulunmayacağınızı ve seyahat vize süreniz tamamlandığında İsrail’den ayrılacağınızı belirtmelisiniz.

İsrail Vize Türleri Nelerdir?

 

 • İsrail Çalışma Vizesi-B/1
 • İsrail Öğrenci Vizesi-A/2
 • İsrail Din İnsanı Vizesi-A/3
 • İsrail Geçici Konaklama Vizesi-A/1
 • İsrail Ziyaretçi Vizesi-B/2 (İsrail Turist, İsrail Ticari, İsrail Aile Ziyaret Vizesi)

 

İsrail Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün muaftır.

 

Bursa İsrail Vizesi İçin Firmamızdan Randevu Alın

İsrail’e gitmek istediğiniz öncelikle İsrail vize başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız dan randevu olmalısınız.  Bu noktada hatırlatılması gereken en önemli konu İsrail vize başvurusunu Bursa vize merkezimize şahsen yapmanız gerektiğidir. Firmamızdan randevu aldıktan sonra randevu gününde firmamıza gelerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  

Bursa İsrail Vize Ücreti Ne Kadardır?

İsrail vize başvuru ücreti seyahat süreniz ve giriş sayısına ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. İsrail Eğitim Vizesi gibi olursa vize ücretleri daha da artmaktadır. Bursa İsrail vize başvurunuz için sizin ödemeniz gereken tutarı net öğrenmek istiyorsanız lütfen Edmina Vize ofisimizdeki uzmanlarımızdan biriyle irtibata kolayca geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

İsrail vize başvurunuz sırasında;

 • Başvuru formu çıktısı
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet 5×5 cm fotoğraf
 • Randevu bildirimi çıktısı
 • Ödeme makbuzu ve destekleyici belgeleri firmamıza teslim etmeniz gerekmektedir.  

İsrail Vize Randevu Tarihinde ve Saatinde Firmamızda Olun!

İsrail vizesi için firmamızdan randevu aldıktan sonra randevu saatinde bizzat firmamızda bulunmanız gerekmektedir. Belgelerinizi yetkili kişilere teslim etmeden önce İsrail vize ücretini ve hizmet ücretini vezneden yatırmalısınız. Daha sonra İsrail vize başvuru yapmak  için hazırladığınız belgeleri eksiksiz bir şekilde firmamıza teslim edebilirsiniz. İsrail vize başvuru sonucunuz ise pasaportunuz ile birlikte adresinize yönlendirilecektir.

Seyahat Amacına Göre İsrail Vize Başvurusu

İsrail Göç Vizesi, İsrail Geçici Konaklama Vizesi, İsrail Öğrenci Vizesi, İsrail Dini Adam Vizesi, İsrail Ziyaretçi Vizesi gibi vize çeşitleri bulunmaktadır. Tüm vize türleri kapsamında İsrail’i ziyaret eden kişiler 3 ay içerisinde 30 günlük İsrail ziyareti hakkına sahip olmaktadır. Söz konusu vize türlerinin harç ücreti ve istenilen evraklar değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin öğrenci vizesi için kesinlikle öğrenci belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu doğrultuda evraklarınızı hazırlayarak vize başvurusu yapabilirsiniz. 

İsrail Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

Bursa vize merkezi firmamız aracılığı ile İsrail vize başvurusu yapan kişilerin en sık sorduğu sorulardan biri İsrail vize başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusudur. İsrail vize başvurusu konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Ancak İsrail vize başvuru genellikle 5 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu doğrultuda İsrail seyahatinizden en az 2 hafta önce İsrail vizesine başvuru yapmalısınız. 

Eğer sizin de İsrail vizesine ihtiyacınız varsa Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.