Meksika Vizesi Başvurusu, BURSA

Meksika vizesi, Türkiye’den Meksika’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru yaparak sahip olmaları gereken vizedir. Bursa Meksika vize başvuru ofisi olarak Bursa’nın tüm ilçeleri olan; BÜYÜKORHAN, GEMLİK, GÜRSU, HARMANCIK, İNEGÖL, İZNİK, KARACABEY, KELES, KESTEL, MUDANYA, MUSTAFAKEMALPAŞA, NİLÜFER, ORHANELİ, ORHANGAZİ, OSMANGAZİ, YENİŞEHİR, YILDIRIM gibi ilçeler yansıra tüm Türkiye’deki il ve ilçelerden uzman ekibimizle Meksika vizesi hizmeti vermekteyiz.

Meksika Vize,

Bursa vize başvuru merkezi olarak sizlere Meksika vizesi ile ilgili hizmet vermekteyiz. Bu doğrultuda Meksika vizesiniz ile ilgili merak edilen tüm detayları sizin için derledik. Peki, Bursa vize merkezi aracılığı ile Meksika vizesi nasıl alınır? Detaylı bilgi için ofisimizi ve e mail adresimizden tarafımıza ulaşabilirs

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vizesi almak artık çok kolaydır çünkü online olarak başvuru yapılmaktadır. Meksika vize başvuruları İstanbul Meksika Başkonsolosluğu’na yapılmakla lakin tüm Meksika vize başvuru sonuçları Ankara Meksika Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Bizimle iletişime geçtiğinizde tarafınıza gerekli bilgi verildikten sonra karar verdiğiniz taktirde işleminiz başlayacaktır.

Meksika E-Vize- Elektronik Vize Başvurusu

 • Meksika elektronik vizesi yapacak kişilerin seyahatini sadece hava yolu ile gerçekleştirmesi durumunda geçerli olmaktadır.
 • Meksika seyahatinizi gerçekleştirecek havayolu firmasının SAE sistemlerine kayıt olması durumda geçerli olacaktır.
 • Meksika elektronik vize uygulaması deniz kara ulaşımı ve SAE sistemine kayıtlı olmayan hava yolu firmalarıyla ülkeye girişlerinde geçerli değildir
 • Meksika elektronik vize ile 30 gün içerisinde bir kez ülkeye hava yoluyla giriş yapılına bilinir.
 • Meksika elektronik vizeniz çoklu giriş çıkışlar için uygun değildir.

Meksika Vize Başvuru Çeşitleri, Bursa

 • Meksika Turistik vizesi
 • Meksika Ticari vizesi
 • Meksika Aile ziyaret vizesi

Meksika Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri maksimum vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri maksimum vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika vizesi, en hızlı sonuç veren vizeler arasında yer almaktadır. Bursa Meksika Vize başvuru ofisi olan Edima Vize aracılığı ile Meksika vizesine başvurmanız durumunda maksimum 2-3 iş gününde Meksika vizenize kavuşabilirsiniz. Bu doğrultuda Meksika’ya gitmeden 5-6 gün önce Meksika vizesine başvuru yapabilirsiniz. Ancak arada resmi tatil ya da hafta sonu olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Başka Bir Vize ile Meksika’ya Giriş Mümkün Mü?

1 Mayıs 2010 tarihinde Meksika Milli Göçmen Enstitüsü’nün yayınladığı bir bildiriye göre Amerika Birleşik Devletleri vizesi bulunan kişiler ekstra Meksika vizesine başvuru yapmadan Meksika’ya giriş yapabilirler. Amerika Birleşik Devletleri vizesi ile turistik, transit geçiş, ticari amacı ile Meksika’ya rahatlıkla gidebilir ve ülke içerisinde gezebilirsiniz.

Online Meksika Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ülkeye seyahat ederken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu doğrultuda Meksika vize başvurusu sırasında ve Meksika seyahati sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarında bulunduğunu söyleyebiliriz. Meksika vize başvurusu ve Meksika seyahati sırasında dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Tüm ülkelerde olduğu gibi Meksika vize başvurusu sırasında da tüm evrakların eksiksiz ve doğru bilgi olduğuna dikkat etmelisiniz.
 • Banka hesabınızda belirli bir miktar paranın olduğunu da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu paranın son birkaç gün içerisinde değil en az 2-3 ay öncesinden bankaya yatmış olması çok daha iyi olacaktır.
 • Meksika vizeniz olsa da Meksika Hudut Polislerinin sizi ülkeye almama olasılığı vardır. Bu doğrultuda Meksika polisi sizde FMM formu, finansal olarak seyahatinizde karşılaşacağınız masrafları karşılayacağınızı gösteren belge, Meksika dönüş biletinizin rezervasyonu, konaklama rezervasyonu, turistik gezinizin tur güzergahı, ticari amaçla gerçekleştirilen seyahatler için şirket davetiyeleri gibi belgeleri talep edebilmektedir. Bu belgelerin olmaması ve Meksika polisinin ikna olmaması durumunda ülkeye girişinize izin verilemeyebilir.

Meksika Vizesi Online Başvuru, BURSA

Bursa Meksika vize merkezi olarak hizmet veren uzman vize danışmanlık firmamız ile iletişime geçerek Meksika vizesine hızlıca sahip olabilirsiniz. Meksika vizesi Bursa vize başvurusu ofisimiz ile iletişime geçip uzmanlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.