Pakistan Vize Başvurusu, BURSA

Pakistan vize başvurusu, Pakistan’a gitmek isteyen kişiler sahip olması gereken bir vize türüdür. Bursa vize başvuru merkezi olarak hizmet veren firmamız ülkemizden Pakistan’a gitmek isteyen kişilere Pakistan vize başvurusu hizmeti vermektedir.  Pakistan, bir Güney Asya ülkesidir. Umman Denizi’ne 1046 kilometre uzaklıkta bulunan Pakistan’ın batısında İran ve Afganistan, kuzeyinde Çin, doğusunda ise Hindistan yer almaktadır. Günümüzde ülkemizden Pakistan’a giden pek çok turist bulunmaktadır. Söz konusu turistlerin ise Pakistan’a giderken Pakistan vizesi alması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu doğrultuda Pakistan vizesine başvuru yaparak Pakistan’a gidiş hakkı kazanabilir ve Pakistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevre illerdeki, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Balıkesir’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve diğer ülke vatandaşlarının tüm vize işlemlerini Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu ile Pakistan Ankara Büyükelçiliği tarafından sağlanmaktadır. 

BURSA Pakistan Fahri Konsolosluğu Adresi

Adres: İpekiş Mensucat T.A.S. Demirtaş Organize San. Bölgesi Mustafa Karaer Cad.No:33 Bursa

Telefon: +90 (212) 365 44 06

E-Mail: honorary@pakistanconsulategeneral.org

Bursa Pakistan Fahri Konsolosu: Murat Tarman

Bursa Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan Vize Başvurusu için formu eksiksiz doldurmalısınız. Vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce doldurabilirsiniz. Pakistan Vizeniz için doldurduğunuz belgelerle konsolosluğa sunduğunuz belgeler birbirini tutmalıdır. Vize başvuru sonucunuz sunacağınız belgelerin doğruluk ve eksiksizliğiyle doğru orantıdadır.

Pakistan Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır

Bursa Pakistan Vize Başvuru ücretiniz yapacağınız seyahat türüne giriş sayısına ve kalış süresine göre değişmektedir. Edmina Vize ofisimizdeki uzmanlarımızla irtibata geçip sizin vize ücretinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bursa Vize Merkezi olan firmamızın vize uzman kadrosuyla iletişime geçip tüm sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pakistan vize başvurusu, Pakistan konsolosluğuna yapılmaktadır. Ancak Pakistan konsolosluğuna gidemeyen kişiler için Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız bulunmaktadır. Eğer siz de Bursa’dan Pakistan vizesine başvurmak ve Pakistan vizesine oldukça hızlı bir şekilde sahip olmak isterseniz Burs vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bursa Vize başvuru Merkezi olarak anılan Firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda Pakistan vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan aklınızdaki tüm soruları sorabilir ve bu sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamızdan Pakistan vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. 

Pakistan Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır.

 

Pakistan Vizesi İçin Firmamızdan Randevu Alın

Pakistan’a her yıl ülkemizden pek çok kişi gitmektedir. Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz doğru adrestesiniz. Bursa vize merkezi olarak hizmet veren firmamız sayesinde son derece hızlı bir şekilde Pakistan vizesine sahip olabilir ve Pakistan’a rahatlıkla gidebilirsiniz. Bu doğrultuda öncelikle firmamızdan randevu almalısınız. Pakistan vize başvurusu için firmamızdan randevu aldıktan sonra  şahsen firmamıza gelmeli ve başvurunuzu tamamlamalısınız. Seyahat tarihinizden en az 90 gün öncesine kadar randevu alabildiğinizi unutmamalısınız. 

Pakistan Turistik ve Ticari Vize Dilekçesi Nedir?

Pakistan’a turistik ve Ticari Vize ile gitmek isteyen kişilerin Başvuru evrakları arasında olması gereken Ankara Pakistan Büyükelçiliğine hitaben vize başvuru dilekçesini hazırlamak zorundadır. Pakistan Vize Talep dilekçesi örneği için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Bu başvuru dilekçesiyle ülkeye yapılacak seyahat amaç, gidiş ve dönüş tarihleriyle ile seyahatiniz sürecinde harcayacağınız finansman konusunda detayları vermelisiniz.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrakları Toplayın

Pakistan vize başvurusu sırasında bazı evrakları firmamıza teslim etmeniz gerekmektedir. Söz konusu evrakları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. 

Pakistan Vizesi İçin gerekli Belgeler

 • Başvuru formu çıktısı
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Randevu bildirimi çıktısı
 • Ödeme makbuzu ve destekleyici belgeleri yanınızda bulunmanız gerekmektedir. 

Bursa Pakistan Vize Randevu Tarihinde ve Saatinde Firmamızda Olun!

Pakistan vizesi için randevu aldıktan sonra yukarıda bahsedilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamalı ve randevu gününde, saatinde firmamıza gelmelisiniz. Pakistan vize ücretini veznelerden yatırdıktan sonra evraklarınızı yetkili kişilere teslim ederek Pakistan vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurusu Sırasında Davetiye Gerekli Midir?

Pakistan vizesini alabilmek için gerekli en önemli nokta destekleyici belgelerdir. Söz konusu destekleyici belgelerden bir tanesi de davetiyelerdir. Eğer Pakistan’da bir akrabanız ya da tanıdığınız varsa size bir davetiye göndererek Pakistan’a gelmenizi kolaylaştırabilmektedir. Eğer Pakistan’da tanıdığınız ya da akrabanız bulunmuyorsa üzülmenize gerek yok. Davetiye olmadan da Pakistan’a gidebilirsiniz. Bunun için kalacağınız oteli kanıtlayan rezervasyon bilgileri gerekmektedir. Bu sayede nerede kalacağınızı ve Pakistan’da kaldığınız süre boyunca nasıl hayatınızı devam ettirebileceğinizi ispatlayabilirsiniz. 

Pakistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

Bursa’dan Pakistan Vize Başvurularınız 4 ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Pakistan Elektronik vize sisteminde oluşabilecek bir aksaklık ve yoğunluk vize onay sürecinizi öteleyecektir.Bursa vize merkezi olarak Pakistan vizesi için gerekli evraklardan ve izlemeniz gereken adımlardan bahsettik. Eğer siz de Bursa’dan Pakistan’a gitmek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçerek Pakistan vize başvurusu ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilir ve randevu alabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen adımları izleyerek Pakistan vizesine oldukça hızlı ve rahat bir şekilde sahip olabilir, Pakistan’ı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.