Suudi Arabistan Vize Başvurusu, BURSA

Suudi Arabistan vize başvurusu Türkiye’den Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için gerekli olan bir vize türüdür. Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası’nın en büyük ülkesidir. Kuzeyinde Irak, Kuzeybatısında Ürdün, doğusunda Kuveyt, batısında ise Kızıldeniz bulunan Suudi Arabistan bunların dışında Umman ve Yemen gibi ülkelerde de komşudur. Krallık ile yönetilen Suudi Arabistan’da şeriat kuralları benimsenmiştir. Bu doğrultuda ülkeye giriş yapmak isteyen kişilerin de söz konusu kurallara uygun bir şekilde davranması gerekmektedir. Örneğin bir kadının yanında ailesinden bir erkek olmadan Suudi Arabistan’a girebilmesi imkansızdır. Suudi Arabistan Vize Merkezi olarak, Bunun yanı sıra Suudi Arabistan’a giden bir kadının başı dahil olmak üzere vücudunun hiçbir yerinin görünmemesi gerekmektedir. Suudi Arabistan’da Mekke ve Medine olduğu için İslam dini olarak oldukça kutsal ve önemli bir ülkedir. Bunun için ülkemizdeki pek çok kişi Suudi Arabistan’a ziyarete gitmektedir. Peki, Bursa’dan Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? Suudi Arabistan vizesi sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu vize başvurusu yapmak isteyen tüm vize türleri için doldurulması gereken resmi konsolosluk formudur. Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçilik üzerinden yetkilendirilmiş A sınıfı seyahat acenteleri üzerinden yapılmaktadır. Vize Başvuru formu üzerindeki yanıtlayacağınız bilgi ve belgelerin tutarlı ve doğru olması gerekmektedir.

Suudi Arabistan Umre Vizesi, BURSA

Suudi Arabistan umre vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın tüm pasaport türleri için vize alınması zorunludur. Türk Vatandaşlarının Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri evraklarını eksiksiz ve doğru ve güncel bilgilerle doldurup vize başvuru merkezimize teslim etmelidirler. Bursa Arabistan umre vizesi için ofisimizdeki uzmanlarımızla görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bursa Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan Krallığı vize ücreti vize başvuru sahibinin seyahat süresi ve giriş sayısına ve türüne göre değişebilmektedir. Arabistan Vize Ücreti için ofisimizdeki uzmanlarımıza söyleyerek detaylı bilgi hızlıca alabilirsiniz. Bursa’dan Suudi Arabistan ya da umre vizesine başvurmak istiyorsanız Vize ofisimizle hızlıca irtibata geçiniz.

Bursa Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan Krallığı vize başvurusu için Suudi Arabistan Konsolosluğu’na başvurulması gerekmektedir. Ancak Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gitmek istemeyen kişiler için firmamızın Suudi Arabistan vize başvurusu hizmeti bulunmaktadır.  Bursa vize merkezi olarak hizmet veren Edmina Vize her türlü vize başvurunuzda yanınızda. Edmina Vize başvuru merkezi ile eğer siz de Suudi Arabistan’a gitmek istiyorsanız öncelikle firmamızdan Suudi Arabistan vize başvurusu için randevu almanız gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra ise aşağıda belirtilen evrakların hazırlanarak randevu gününde ve saatinde firmamıza. Gelmeniz gerekmektedir. Edmina vize merkezi olarak Suudi Arabistan vizesi ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplayabiliriz. Bu sorular ile ilgili bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Peki, Bursa vize merkezinden yapılan başvurularda kişilerden hangi belgeler istenmektedir? 

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport: Suudi Arabistan seyahatinizde kullanacağınız pasaportunuzun geçerlilik süresinin de dönüş tarihinizden sonraki 1 yıl içerisinde geçerliliği olması gerekmektedir. Son olarak pasaportunuzda 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. 
 • Suudi Arabistan vize başvurusu sırasında gerekli bir diğer belge ise vize başvuru formudur. 
 • Daha önce kullandığınız eski pasaportların asılları. 
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Banka hesap hareketleri. Banka hesap hareketleriniz Suudi Arabistan vize başvurunuz sırasında büyük bir öneme sahiptir.
 • 2 adet  4,5×6 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf. Fotoğrafın beyaz zemin üzerinde olması. Ve rötuşsuz olması gerekmektedir. 
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Konaklama ve ulaşım bilgileri. Eğer Suudi Arabistan seyahatiniz sırasında otelde kalacaksanız otel rezervasyonunu başvurudan önce yapmalısınız. 
 • Suudi Arabistan davetiye mektubu. Eğer bir tanıdığınızın evinde kalacaksanız davetiye mektubu yeterlidir. Otel rezervasyonuna gerek yoktur. 

Suudi Arabistan Vize Türleri Çeşitleri Nelerdir?

 • Suudi Arabistan Ticari Vize
 • Suudi Arabistan İş Ziyaret Vizesi
 • Suudi Arabistan Çalışma Vizesi
 • Suudi Arabistan Oturum Vizesi
 • Suudi Arabistan Umre Vizesi
 • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Vize Başvurusu İçin Pasaport Rejimi

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hizmet Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Hususi Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.
 • Diplomatik Pasaport hamilleri vize almak zorundadır.

 

Suudi Arabistan Vize Başvuru ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Suudi Arabistan’da Mekke ve Medine’nin bulunduğundan bahsettik. Bu doğrultuda Suudi Arabistan vize türleri arasında Umre Vizesi yer almaktadır. Suudi Arabistan Umre Vizesinin 30 günlük bir süresi bulunmaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi Suudi Arabistan Umre Vizesi dini amaçlar ile Suudi Arabistan’a gitmek isteyen kişiler için sunulmaktadır. Bursa Vize Başvuru Merkezi bu doğrultuda Umre Vizesi için seyahatinizden 30 gün öncesine kadar vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan davetiyesin niteliğine göre belirlenen giriş haklarına dair bilgi için ofisimizle irtibata geçebilir Suudi Arabistan vize uzmanımızla görüşüp detaylara ulaşabilirsiniz.

Bursa Suudi Arabistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Suudi Arabistan vize işlemlerinin ne kadar sürdüğü de kişilerin. Bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusunun sonucu 5 ile 7 gün içinde çıkmaktadır. Ancak konsolosun yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebilmektedir.  

Eğer sizin de Suudi Arabistan vizesine ihtiyacınız varsa Bursa Vize Merkezi olarak hizmet veren Edmina Vize ile iletişime geçebilirsiniz.