Bursa Fransa Vize Başvuru Merkezi

Dünyanın tarih, turizm, kültür, sanat, moda, spor ve daha birçok alanda en popüler ülkelerinden biri olan Fransa, herkesin bir gün mutlaka gitmeyi hayal ettiği yerlerden biridir. Fransa’yı gezip görmeniz için gerçekten birçok fazla sebebiniz mevcut. Çoğu insan Fransa’yı sadece başkenti Paris veya o meşhur Eyfel Kulesi’nden ibaret sansa da Fransa, kendine has kültürü, insanları, birçoğu UNESCO tarafından tescillenmiş dünya mirası yapıları ve alanları, zengin mutfağı, doğal güzellikleri ve daha birçok şeyiyle muhakkak gidilmesi gereken bir ülkedir.

65 milyonluk nüfusu ile Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Fransa, jeopolitik konumu ve siyasi hamleleriyle tarih boyunca savaş meydanlarında ve uluslararası ilişkilerde her daim aktif bir rol oynamıştır. Günümüzde de ekonomi, askeri, siyasi, eğitim, sağlık, bilim, sosyokültürel ve daha birçok alanda öne çıkan Fransa, turizm sektörünün de oldukça hareketli olduğu bir ülkedir.

Fransa Gezilecek Yerler

Fransa vize işlemleri ‘nizi tamamladığınız andan itibaren Fransa gezilecek yerler ile ilgili detaylı bir liste hazırlamanızı tavsiye ederiz. Fransa vizesi alıp bu muhteşem ülkeye geldiğiniz zaman ilk durağınızın başkent Paris olması gerektiğini sanırım söylemeye bile gerek yok. Dünya üzerinde en ihtişamlı yapıları görebileceğiniz bu şehirde, tüm dünyanın tanıdığı, hakkında bilgi sahibi olduğu ve ülkenin sembolü haline gelen Eyfel Kulesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bunun yanında, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Pantheon ve Pompidou Merkezi de görülmesi gereken diğer yerler arasındadır.

Ülkenin bir diğer turistik şehri olan Bordeaux’ta Grosse Cloche de Bordeaux, Pey Berland Kulesi ve Pont de Pierre Köprüsü mutlaka görülmelidir.

Bir doğa harikası olan Nice şehrinde ise Vieux Nice. Notre Dame de Bazilikası ve Palais Lascaris görülmesi gereken yerler arasındadır.

Sinema sektörü ve Cannes Film Festivali ile adından söz ettiren Cannes şehri de Chapelle Bellini, Eglise Notre-Dame-d’Esperance ve Hotel De Ville ile ünlüdür.

İkinci Dünya Savaşı ile özdeşleşen meşhur Normandiya Çıkartması’nın gerçekleştiği Normandiya da tarih tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında.

Muhteşem bir doğaya sahip olan Monako’da ziyaret edilecek yerler arasında Prens Sarayı, Monako Katedrali, Oşinografi Müzesi gibi tarihi yapılar yer alıyor.

Fransa’nın en güzide şehirlerinden biri olan ve özellikle havacılık konusundaki gelişmişlik düzeyi ile bilinen Toulouse da Aziz Sernin Bazilikası, Hotel d’assezat, Capitole de Toulouse gibi yapıları ile biliniyor.

Fransa Vize Başvuru Firmaları

Dünyanın en turistik şehirlerinden biri olan Fransa’ya gidebilmek için öncelikle vize almanız gerekmektedir. Başvurunuzu Bursa’dan gerçekleştirecekseniz Bursa Fransa vize işlemleri için bir firmadan destek almanız tavsiye edilmektedir. Bursa Fransa vize online randevu alarak başlatacağınız bu süreçte sizden Fransa vizesi için bazı evrakları temin etmeniz istenecektir. Başvuru amacınız ve Fransa’da ne kadar süre kalacağınıza bağlı olarak bu evraklar farklılık gösterebilmektedir. Fakat geçerli bir pasaport, biyometrik fotoğraf, eğitim durumunu gösterir belge, çalışıyorsanız maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümü, bir etkinliğe katılacaksanız davetiye mektubu vs gibi evraklar olmazsa olmazlar arasındadır.

 

Düşüncelerinizi Paylaşın