Bursa İsviçre Vize Başvuru İşlemleri

İsmi anılınca akla iki şey gelmeli: Muhteşem doğası ve yüksek yaşam standartları… Avrupa kıtasının en sakin ülkelerinden biri olan, Birleşmiş Milletlere dahi 2002 yılında katılan ve bilinenin aksine bir Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre’den bahsediyoruz. Yaklaşık 8,5 milyon nüfusu bulunan İsviçre’nin konfederal bir yönetim tarzı mevcuttur ve başkenti (federal otoritelerin merkezi olan şehri) Bern’dir. 41 bin metrekarelik yüzölçümü ile ülkemiz şehirlerinden Konya’dan (yaklaşık 38 bin metrekare) biraz büyük olan bu küçük ülkede o meşhur Alp dağları toprakların büyük bir kısmını kaplıyor. Nüfusunun büyük bir bölümü Almanca konuşsa da İsviçre halkının ortak bir etnik kökeni bulunmuyor. Fransızca, İtalyanca ve Romanşca da ülkedeki resmi diller arasındadır.

İsviçre Gezilecek Yerler

Dünyanın birçok ülkesinden insan, sadece Alp dağlarını görebilmek için bile İsviçre vizesi alabilmektedir. Bu nedenle, İsviçre gezilecek yerler listesinin başında mutlaka Alpler olmalı. Şehir olarak bakıldığı zaman da başkent Bern’in dışında, Cenevre, Zürih, Basel ve Lozan öne çıkıyor. İsviçre vize işlemleri ‘ni tamamlayıp uçak biletinizi aldığınız zaman, ülkeyi yakından tanımak, mimarisine, yemeklerine ve kültürüne daha iyi adapte olmak için detaylı bir seyahat planı hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Dünyanın en yaşanılır şehirleri arasında bulunan Bern, dünya kültür mirası listesine adını yazdırmış ve koruma altına alınmış bir bölgedir. Özellikle tarihe ilgi duyanlar için şehirde birçok tarihi yapı ve kalıntı bulunuyor.

Yine dünyanın en temiz, nezih ve güzide şehirleri listesinde belki de ilk sıralarda yer alabilecek bir yer olan Zürih’i de İsviçre’ye gidince mutlaka görmelisiniz. Zürih Gölü çevresinde dolaşmalı ve muhteşem bir manzara eşliğinde bir akşam yemeği yemelisiniz.

Dünyanın en kozmopolitik şehirlerinden biri olan Cenevre de tek başına size İsviçre vize başvuru ofisi aratacak cinsten bir şehir. Sadece bu muhteşem şehir görmek için bile İsviçre vizesi alınır desek yanlış olmaz herhalde. İsmini meşhur Cenevre Sözleşmesi’nden duyduğumu bu şehre gelirseniz de Orta Çağ’dan kalma bir yapı olan Chillon Şatosu’nu görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tarihi geçmişi bir hayli eskilere dayanan bir köprüden bahsedeceğiz şimdi size: Şapel (ya da Kapell) Köprüsü. Reuss nehri üzerinde uzanan ve mimari tasarımı ile görenleri kendine hayran bırakan bir yapı olan bu köprü İsviçre’nin Luzern şehrinde yer alıyor.

Avrupa’nın en büyük şelalerinden biri olan Ren Şelalesi de İsviçre’nin doğal güzelliklerine çok iyi bir örnektir. İsviçre vizesi aldığınız zaman burayı da mutlaka görmelisiniz.

İsviçre Vizesi Randevu İşlemleri

Dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan İsviçre gitmek istiyorsanız, vize işlemleri için İsviçre vize acentaları ‘ndan biriyle çalışmanızı tavsiye ederiz. Eğer başvurunuzu Bursa’dan yapıyorsanız da Bursa İsviçre vize hizmetleri sunan bir firmadan destek almalısınız. Böylelikle, başvuru için hangi belgelerin toplanması gerektiği başta olmak üzere, İsviçre vize işlemleri için bilmeniz gereken bütün detaylar hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. Bursa İsviçre vize başvuru merkezi olarak Edmina Vize de sahip olduğu tecrübe, bilgi ve birikim ile sizlere istediğiniz konuda yardımcı olmaktadır.

Düşüncelerinizi Paylaşın