Bursa Yunanistan Vize Başvuru Merkezi

Binlerce yıllık tarihi ve günümüzde dahi öğretileri okunan filozofların yetiştiği topraklara sahip olması ile bilinen Yunanistan’ın geçmişi,, birçok konuda dünyaya öncülük yapmış uygarlıklara dayanmaktadır. Başta felsefe olmak üzere, tiyatro, tarih, matematik, siyaset ve daha birçok alanda dünyanın örnek aldığı ve kuşkusuz insanoğlunun gelişme sürecine çok değerli katkılar sağlayan Yunanistan, bugün, başkenti Atina şehri, yaklaşık 11 milyon nüfusu ve 132 bin metrekarelik yüzölçümü ile Türkiye’nin en yakın komşularından biridir. Günümüzde özellikle kültür turizmi ile adından sıkça söz ettiren Yunanistan toprakları, birçok doğal güzelliğe ve binlerce yıllık tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Yunanistan, turistik seyahatlerde genellikle Schengen vizesi istemektedir. Bu nedenle, ülkeye giriş yapabilmek için Yunanistan vize başvurusu yapılmalı ve vize sürecinin başarıyla tamamlanması gerekmektedir.

Yunanistan Gezilecek Yerler

Yunanistan vize başvurusu işlemleri için uygun adımlar izlendikten sonra seyahat amacınıza göre size belirli bir süreliğine vize verilmektedir. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmeniz ve Yunanistan’ın görülmeye değer yerlerini ziyaret etmelisiniz. Yunanistan gezilecek yerler listesi epey uzun olduğundan burada sizlere öne çıkan yerlerden tavsiyelerde bulunacağız.

Atina: Ülkenin başkenti olması; ekonomi, bilim, eğitim gibi alanlarda en gelişmiş şehri olması itibariyle Yunanistan’ın en fazla turist ağırlayan bu güzide şehrini mutlaka görmelisiniz. Parlamento Binası, Akropolis Müzesi, Monastiraki Meydanı gibi bölgeler öne çıkan yerler arasında.

Selanik: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri Selanik, Yunanistan’ın bir diğer büyük şehridir. Selanik Arkeoloji Müzesi, Beyaz Kule, Bizans Medeniyeti Müzesi de Selanik’in en bilinen yerleridir.

Topraklarının büyük bir bölümü adalardan oluşan bir ülke olan Yunanistan’da gezilecek yerlerin önemli bir bölümünü de bu adalar oluşturmaktadır. Çok sayıda adaya sahip olan ülkenin en turistik ve en fazla öne çıkan adaları şu şekildedir: Sakız Adası, Rodos Adası; Sisam, Midilli ve Girit Adası; Santorini, Kiklad Adaları, Milos Adası, Lefkada, İyon Adaları vs.

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının, vize sürecinin hızlı ve güvenilir şekilde ilerleyebilmesi için bulunduğu şehirde Yunanistan vize danışmanlık hizmetleri veren bir acenta ile çalışmasında fayda vardır. Eğer Bursa’da yaşıyor veya vize işlemlerini Bursa üzerinden tamamlamak istiyorsanız da Bursa Yunanistan vize başvuru ofisi olarak iletişime geçebileceğiniz Edmina Vize size her konuda destek olacaktır. Sahip olduğu tecrübe, müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlayışı ve daha evvel hizmet verdiği birçok insandan aldığı referanslar ile hizmet kalitesini de giderek artıran Edmina Vize, Bursa Yunanistan vize acentaları arasında en popüler olan firmalardan biridir. Yunanistan vizesi işlemleri ‘nin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için bazı evrakların önceden hazırlanmasında büyük fayda vardır. Yunanistan vize başvurusu için en gerekli evraklar arasında ise başta pasaport ve kimlik olmak üzere, biyometrik resim, iş veya eğitim durumunu gösteren geçerli ve resmi bir belge, SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu vs sayılabilir. Seyahat amacınıza göre Yunanistan vizesi için hangi belgelerin gerekli olduğu ile ilgili en doğru bilgiler Edmina Vize’den alınabilir.

Düşüncelerinizi Paylaşın