Bursa Amerika Vize İşlemleri

Yaklaşık 10 milyon metrekarelik bir yüzölçümü ve 330 milyonluk nüfusu ile dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kuzey Amerika kıtasında yer almaktadır. Sadece bu özellikleri ile değil, aynı zamanda, tarihi, kültürü, mimarisi, mutfağı, teknolojisi ve daha birçok konuda halihazırda şüphesiz en gelişmiş devletlerden biri konumundadır. Eyalet sisteminin hakim olduğu ABD’nin, her biri ayrı bir devlet gibi yönetilen 50 eyaleti mevcuttur ve devletin başkenti Washington, DC’dir.

Dünya üzerinde her ülkeden, dinden, dilden, ırktan, coğrafyadan insanın; kısacası herkesin hakkında az veya çok bilgi sahibi olduğu bir ülke olan ABD denilince akla ilk gelen konular genellikle teknoloji, turizm, ticaret, eğitim (özellikle üniversiteler) vb olmaktadır. Birçok insanın Özgürlükler Ülkesi olarak nitelendirdiği ve herkesin hayatının bir bölümünde orada yaşamak istediği ABD topraklarında birçok farklı dine mensup ve farklı dilleri konuşan insanlar görmek mümkündür.

ABD Gezilecek Yerler

Dünyanın en popüler ülkeleri arasında, belki de zirvede, yer alan ABD, dünyanın birçok ülkesinden olduğu gibi Türk vatandaşlarından da ülkeye giriş için vize istemektedir. ABD vizesi almak için turistik, iş, eğitim, görev ve buna benzer farklı vize kategorileri mevcuttur. ABD’ye her ne amaçla giderseniz gidin mutlaka gezip görmeniz gereken ve size muhakkak birçok şey kazandıracak yerler bulunmaktadır. Her biri eyaleti ayrı bir devlet gibi olan ve bu bağlamda yasaların bile eyaletler arasında farklılık gösterdiği ABD’nin öne çıkan bölgeleri New York, Boston, Los Angeles, Miami, San Francisco, Chicago, Las Vegas, Orlando gibi yerlerdir. Bu listeyi uzatmak elbette ki mümkündür. Fakat ABD’ye gitmişken New York’ta bulunan ve ülkenin simgesi haline gelmiş Özgürlük Anıtı’nı, Times Square, Empire State Building, Hollywood, Disneyland, Miami Beach, Golden Gate Köprüsü’nü; Disney World, Animal Kingdom, Universal Studios, Seaworld, EPCOT gibi eğlence parklarıyla ünlü Orlando’yu gezmenizi tavsiye ederiz.

ABD Vize Başvuru İşlemleri

ABD vizesi işlemleri için Bursa’da bulunan veya başvuru işlemlerini Bursa’dan yürütmek isteyen kişiler, öncelikle bu sürecin zaman zaman uzayabildiğinin ve bu nedenle gerekli işlemlere seyahate çıkmadan ortalama 6 – 8 hafta önceden başlaması gerektiğinin farkında olmalıdır. Bursa Amerika vize başvurusu arayışında olanların bu konuda profesyonel, kaliteli ve hızlı çözüm üreten bir acenta ile çalışmasında fayda vardır. Bursa Amerika vize randevu alma, vize görüşmesi, gerekli evraklar, başvuru formunun doldurulması (DS – 160 formu), uygun fotoğraf seçimi, doğru vize türünün seçilmesi, ABD vize ücreti gibi detaylarda sorun yaşanmaması için bu işte tecrübeli olan bir firma ile çalışmak büyük önem taşımaktadır. ABD vizesi aldıktan sonra gideceğiniz eyalet, konaklayacağınız otel, orada ne tür sorunlarla karşılaşabileceğiniz gibi konularla ilgili de yine çalıştığınız acenta size gerekli bilgileri sağlayacaktır.

Düşüncelerinizi Paylaşın