Rusya Vize Hizmetleri

Dünyanın en geniş yüzölçümüne sahip ülkelerinden biri olan ve 150 milyona yaklaşan nüfusu ile yine dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında bulunan Rusya’nın toprakları Doğu Avrupa’dan Kuzey Asya’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yayılmış durumdadır. Çok farklı coğrafi özellikleri ve özellikle de soğuk iklimi ile bilinen Rusya, doğal kaynaklar bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Rusça olsa da ülkede birçok farklı etnik kökenden insan yaşamakta ve bu da ülkenin farklı bölgelerinde onlarca farklı dilin konuşulmasını sağlamaktadır. Kültürel anlamda da oldukça zengin olan ülkede Hristiyanlık en yaygın din olsa da farklı dinlere mensup birçok insan Rusya nüfusunda önemli bir yere sahiptir. 23 UNESCO Dünya Mirası, 40’dan fazla milli park ve daha birçok tarihi ve turistik mekana ev sahipliği yapan Rusya’ya gittiğiniz zaman gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı da bir hayli fazladır.

Rusya Gezilecek Yerler

Rusya uçak biletlerinizi alıp gerekli seyahat planlarınızı yaptığınız takdirde artık bu büyük ülkeyi gezip görmeniz için her şey hazır demektir. Rusya gezilecek yerler listesi çok uzun olduğundan size özet olarak şu şehirleri ve şehirde bulunan ziyaret alanlarından bahsedebiliriz:

Rusya’ya eğer kışın gidiyorsanız, kış sporları ile ünlü olan Soçi’yi mutlaka görmelisiniz. Karadeniz kıyısında yer alan bu muhteşem şehir Rusya’nın en turistik bölgelerinden biridir.

1000 yıldan fazla bir tarihi bulunan Veliki Novgorod da tarihî güzellikleri ile öne çıkan bir şehirdir. Aziz Sophia Katedrali, Çan Kulesi ve diğer yapılar, şehrin tarihi geçmişine ışık tutmaktadır.

Dünyaca ünlü Rus yazar Maksim Gorki’nin doğduğu topraklar olan Nijniy Novgorod, Rusya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Şehrin tarihi yapıları Bolşevikler tarafından yıkılsa da yine de ilginizi çekecek çok sayıda mekan görebilirsiniz.

Eğer soğuk sever biriyseniz size tavsiyemiz Sibirya’da Irkutsk şehir olacaktır. Her ne kadar ülkenin merkezine çok uzak bir konumda bulunsa da şehirde çok sayıda üniversite bulunuyor. Buraya gitmeye karar verirseniz, çıkacağınız tren yolculuğu sırasında göreceğiniz manzaraları ve doğal güzellikleri hayatınız boyunca unutamayacağınıza eminiz.

Nam-ı diğer Leningrad olan St. Petersburg da Rusya’nın ikinci büyük şehridir. Eskiden ülkenin başkenti olması sebebiyle şehirde özellikle tarihi yapılar dikkat çekiyor.

Rusya gezilecek yerler demişken başkent Moskova’dan bahsetmemek olmaz tabii. Tarih, müzik, bale, sanat ve daha birçok alanda adından söz ettiren şehir, aynı zamanda ülkenin en büyük ve en kalabalık şehridir.

Rusya Vize İşlemleri

Rusya’ya seyahat etmek isteyen  Türk vatandaşlarının kafasını en çok karıştıran konulardan biri de şüphesiz Rusya vizesidir. Bu noktada, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların Rusya vize başvurusu yapması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle, Rusya’ya seyahat planı olan kişiler, bir Rusya vize başvuru ofisi aracılığıyla gerekli işlemleri yapmalıdır. Başvurusunu Bursa’dan gerçekleştirecek kişiler için en doğrus adres her zamanki gibi Edmina Vize olmaktadır. Bursa Rusya vize acentaları arasında verdiği kaliteli hizmet ve hızlı çözümleri ile bilinen Edmina Vize’den, Rusya vize randevu ve başvuru konularında her zaman bilgi alabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Paylaşın